VLetenky

Macedónsko s Wizz Air od 25 EUR

Ohrid
Scénické Kaneo s Chrámom svätého Jána pri jazere Ohrid (foto: Hans Põldoja/Flickr/CC BY 2.0)

Pri využití nového spojenia leteckej spoločnosti Wizz Air z Bratislavy máte príležitosť odhaliť krásy cestovateľsky (trošku neprávom) nedoceneného Macedónska.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do macedónskeho hlavného mesta Skopje kúpite za 25 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja a dostupnosť tarifu:
Uvedená cena platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia len 20 EUR. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v apríli/máji 2016 s väčším výberom termínov za najnižšiu cenu pre členov WDC (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Macedónska môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 15. apríla a návrat zo Skopje (SKP) dňa 2. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Skopje za 25 EUR bez WDC / 20 EUR s WDC (15.04.-02.05.2016 / manuálne zadanie)

Nová linka Wizz Air zo Slovenska do Macedónska

Pravidelné spojenie leteckého dopravcu Wizz Air (W6) na trase z bratislavského leteckého prístavu (BTS) do macedónskej metropoly Skopje (SKP) bude prevádzkované od začiatku letného letového poriadku – od 28. marca 2016 s dvoma týždennými frekvenciami (s letovými dňami pondelok a piatok).

“Letný” letový poriadok (od 28.03.2016)
BTS-SKP W6 7762 21:10-22:45 A320 1—5– (t.j. pondelky a piatky)
SKP-BTS W6 7761 19:05-20:40 A320 1—5– (t.j. pondelky a piatky)

Z letového poriadku vyplýva, že Airbus A320-200 (A320) nízkonákladovej aerolínie Wizz Air odštartuje zo svojej bázy v macedónskom Skopje (SKP) a po krátkej (30-minútovej) “otočke” na bratislavskom letisku M.R. Štefánika (BTS) sa vráti v neskorších večerných hodinách späť do Macedónska.

“Zimný” letový poriadok (od 30.10.2016)
BTS-SKP W6 7762 15:30-17:05 A320 —4–7 (t.j. štvrtky a nedele)
SKP-BTS W6 7761 13:25-15:00 A320 —4–7 (t.j. štvrtky a nedele)

V rámci doby platnosti budúceho zimného letového poriadku nízkonákladovka Wizz Air počíta s nezmeneným počtom týždenných rotácií (2x), letové dni (pondelky a piatky) sa však menia (na nedele a štvrtky) a rovnako dochádza k posunu neskorších večerných odletov (pri nezmenenej 30-minútovej dobe otočky v BTS) na skoršie poobedňajšie odlety (oboma smermi).

Macedónsko

Znamenité Macedónsko zaberá na (pomerne hornatom) Balkánskom polostrove územie s rozlohou vyše 25 tisíc km² (zhruba polovica plochy Slovenska), kde žijú vyše 2 milióny obyvateľov. Susedmi sú Srbsko a Kosovo na severe, východnú hranicu zdieľa s Bulharskom, hraničné pásmo na juhu si delí s Gréckom a hraničnú líniu na západe spravuje spolu s Albánskom.

Úžasné horské scenérie s fotogenickými tieňavami a dramatickými skalnými kláštormi

Hlavné mesto tohto pôvabného balkánskeho štátu, príťažlivé polmiliónové Skopje, nájdete v severnej partii Macedónska v údolí rieky Vardar. Určite neobíďte hlboký kaňon Matka a očarujúce jazero s tým istým názvom, kde Vás očakávajú i fantastické skalné kláštory (Matka, opátstvo sv. Mikuláša či kláštor sv. Andreja). Majestátny masív Korab (2764 m), najvyšší vrch krajiny, tróni v hraničnej oblasti medzi Macedónskom a Albánskom (trojmedzie s Kosovom leží od hlavného vrcholu iba asi 10 km).

Prekrásne jazerá

Istotne si nenechajte ujsť neďaleko sa rozkladajúci pôsobivý národný park Mavrovo (položený okolo rovnomenného jazera), kde natrafíte v chladnejších mesiacoch na výborné podmienky na lyžovanie a pestovanie ostatných zimných športov. Zrejme na najscénickejšiu časť Macedónska naďabíte v okolí nádherného jazera Ohrid (Ochrid) na juhozápade Macedónska, v blízkosti mesta rovnakého názvu a súčasne aj albánskej hranice (príjemné mestečko Pogradec).

Ostatné cestovateľské pozoruhodnosti

Ďalšia skvelá vodná plocha v tomto kúte krajiny, očarujúce jazero Prespa, leží medzi kúzelnými národnými parkmi Galičica N.P. (s najvyššou horou Magaro 2254 m) a Pelister N.P. (najvyšší vrch Pelister 2601 m). O čosi severnejšie, v neveľkej vzdialenosti od štvrtého najväčšieho macedónskeho sídla Prilep uvidíte fascinujúci kláštor Treskavec, skrytý pod vrcholom Zlatovrvu. V zimnom období máte vcelku výhodnú šancu si schuti zalyžovať v okolí blízkeho Kruševa.

0