VLetenky

Macedónsko s Wizz Air od 20 EUR

Ohrid
Nesmierne fotogenické scenérie pri grandióznom jazere Ohrid (foto: Nikolovskii/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Pri využití nového spojenia leteckej spoločnosti Wizz Air z Bratislavy máte možnosť objaviť pôvaby cestovateľsky (trochu neprávom) nedoceneného Macedónska.

Spiatočné letenky do macedónskeho hlavného mesta Skopje kúpite za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená cena platí pri cestovaní s “malou” príručnom batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia v tomto prípade tú istú sumu. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým na konci doby platnosti letného letového poriadku (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Macedónska nech poslúži odlet z Bratislavy (BTS) dňa 24. októbra a návrat zo Skopje (SKP) dňa 28. októbra 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Skopje za 20 EUR (24.10.-28.10.2016 / na webe dopravcu – po manuálnom zadaní IATA kódu bratislavského letiska “BTS” alebo “Ivanka Airport”)

Nová linka Wizz Air zo Slovenska do Macedónska

Pravidelné spojenie leteckého dopravcu Wizz Air (W6) na trase z bratislavského leteckého prístavu (BTS) do macedónskej metropoly Skopje (SKP) bude v prevádzke počas letného letového poriadku – od 28. marca 2016 s dvoma týždennými rotáciami (s letovými dňami pondelok a piatok).

Letový poriadok 28.03.-28.10.2016
BTS-SKP W6 7762 21:10-22:45 A320 1—5– (t.j. pondelky a piatky)
SKP-BTS W6 7761 19:05-20:40 A320 1—5– (t.j. pondelky a piatky)

Z letového poriadku vyplýva, že Airbus A320-200 (A320) nízkonákladovej aerolinky Wizz Air odštartuje zo svojej bázy v macedónskom Skopje (SKP) a po krátkej (30-minútovej) “otočke” na bratislavskom letisku M.R. Štefánika (BTS) sa vráti v neskorších večerných hodinách späť do Macedónska.

Macedónsko

Famózne Macedónsko zaberá na (relatívne hornatom) Balkánskom polostrove územie s rozlohou viac ako 25 tisíc km² (približne polovica plochy Slovenska), kde žijú viac ako 2 milióny obyvateľov. Susedmi sú Srbsko a Kosovo na severe, východnú hranicu si delí s Bulharskom, hraničné pásmo na juhu zdieľa s Gréckom a hraničnú líniu na západe spravuje spolu s Albánskom.

Skvelé horské scenérie s fotogenickými tieňavami a magickými skalnými kláštormi

Hlavné mesto tohto príťažlivého balkánskeho štátu, pôvabné polmiliónové Skopje, nájdete v severnej časti Macedónska v údolí rieky Vardar. Istotne nevynechajte hlboký kaňon Matka a okúzľujúce jazero s rovnakým názvom, kde Vás čakajú aj fascinujúce skalné kláštory (Matka, opátstvo sv. Mikuláša či kláštor sv. Andreja). Impozantný masív Korab (2764 m), najvyšší vrch krajiny, tróni v hraničnej oblasti medzi Macedónskom a Albánskom (trojmedzie s Kosovom leží od hlavného vrcholu len asi 10 km).

Nádherné jazerá

Istotne si nenechajte ujsť neďaleko sa rozprestierajúci impresívny národný park Mavrovo (situovaný okolo rovnomenného jazera), kde naďabíte v chladnejších mesiacoch na vynikajúce podmienky na lyžovanie a pestovanie ostatných zimných športov. Pravdepodobne na najscénickejšiu časť Macedónska natrafíte v okolí čarokrásneho jazera Ohrid (Ochrid) na juhozápade Macedónska, v blízkosti mesta to ho istého názvu a zároveň i albánskej hranice (pohodové mestečko Pogradec).

Ostatné cestovateľské špeciality

Ďalšia úžasná vodná plocha v tomto kúte krajiny, okúzľujúce jazero Prespa, leží medzi čarovný mi národnými parkmi Galičica N.P. (s najvyššou horou Magaro 2254 m) a Pelister N.P. (najvyšší vrch Pelister 2601 m). O niečo severnejšie, v neveľkej vzdialenosti od štvrtého najväčšieho macedónskeho sídla Prilep vzhliadnete fantastický kláštor Treskavec, ukrytý pod vrcholom Zlatovrvu. V zimnom období máte celkom výhodnú možnosť si schuti zalyžovať v okolí blízkeho Kruševa.

0