VLetenky

Macao s Xiamen Airlines od 335 EUR

The Venetian
Neskutočne gigantický zábavný komplex The Venetian Macao (foto: soeperbaby/Flickr/CC BY 2.0)

K objavovaniu krás špeciálnych bezvízových oblastí Číny – ako nielen “ázijské Las Vegas” alias Macao – vábi tarif “domácej” spoločnosti Xiamen Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na čínske Macao sa dajú kúpiť za 335 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri uplatnení kupónu “SCHNAPP@20” umožňujúceho zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 355 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 28. októbra.

Tarifné podmienky v kombinácii s aplikovaným promokódom určujú odlety do 31. januára 2016, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 28. októbra. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu novembra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 23. novembra s návratom z čínskeho Macaa (MFM) dňa 3. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Macao za 335 EUR (23.11.-03.12.2015 s promokódom / 355 EUR pred zľavou)

Macao

Obdivuhodné Macao bolo prvou a zároveň aj poslednou európskou dŕžavou v Ázii. Kultúrne dedičstvo Portugalska stále výrazne cítiť, čo sa prejavuje najmä v miestnej architektúre a domácej kuchyni (zmes typických čínskych receptov so silnými portugalskými vplyvmi). Medzi úradné reči popri (kantonskej) čínštine sa naďalej zaraďuje aj portugalčina. Pomerne dôležitú prítomnosť má i “gambling business” – v prípade ak radi skúšate osud v hazardných hrách, poteší Vás veľká rozšírenosť kasín.

Výborné Macao delí od Hong Kongu necelých 40 km, takže by bola škoda ho nenavštíviť – trošku si rozšíriť cestovateľský obzor a súčasne porovnať kultúrne a historické dedičstvo európskych mocností (t.j. Portugalska, resp. Veľkej Británie). Relatívne ekonomické a celkom frekventované spojenie medzi Macaom a Hong Kongom dosiahnete pri požití pravidelnej lodnej dopravy.

0