VLetenky

Macao s Air China od 461 EUR

The Venetian Macao
Malebné zákutia gigantického komplexu The Venetian Macao (foto: jgmarcelino/Flickr/CC BY 2.0)

K odhaľovaniu krás špeciálnych bezvízových oblastí Číny – ako nielen “ázijské Las Vegas” alias Macao – láka ponuka “domácej” leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na čínske Macao sa dajú kúpiť za 461 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety do 31. augusta 2015, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, rep. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v období od začiatku apríla do konca júna 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 30. apríla s návratom z Macaa (MFM) dňa 9. mája 2015 (t.j. termíny s využitím dvoch májových piatkových štátnych sviatkov).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Macao za 461 EUR (30.04.-09.05.2015)
Viedeň – Macao za 465 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Macao za 13032 CZK (rezervácia v ČJ)

Macao

Grandiózne Macao bolo prvou a súčasne i poslednou európskou dŕžavou v Ázii. Kultúrne dedičstvo Portugalska stále výrazne cítiť, čo sa odzrkadľuje predovšetkým v miestnej architektúre a domácej kuchyni (zmes tradičných čínskych receptov so silnými portugalskými vplyvmi). Medzi úradné reči popri (kantonskej) čínštine sa naďalej radí i portugalčina. Relatívne významnú prítomnosť má aj “gambling business” – v prípade ak radi skúšate osud v hazardných hrách, poteší Vás veľká rozšírenosť kasín.

Vynikajúce Macao oddeľuje od Hong Kongu necelých 40 km, takže by bola škoda ho nenavštíviť – trochu si rozšíriť cestovateľský obzor a zároveň porovnať kultúrne a historické dedičstvo európskych mocností (t.j. Portugalska, resp. Veľkej Británie). Pomerne ekonomické a vcelku frekventované spojenie medzi Macaom a Hong Kongom dosiahnete pri požití pravidelnej lodnej dopravy.

0