VLetenky

Macao s Air China od 406 EUR

The Venetian Macao
Gigantický komplex The Venetian Macao (foto: Kennyieong/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

K objavovaniu pokladov špeciálnych bezvízových oblastí Číny – ako nielen “ázijské Las Vegas” alias Macao – zvádza ponuka “domácej” leteckej spoločnosti Air China zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na čínske Macao sú v predaji za 294 GBP (alebo v prepočte cca 406 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.04.-30.06. a 01.09.-30.11.2015, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu, t.j. najmä (s odletmi) v období od konca apríla do konca novembra 2015 (s výnimkou letných mesiacov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 30. apríla s návratom z Macaa (MFM) dňa 9. mája 2015 (t.j. termíny s využitím dvoch májových piatkových štátnych sviatkov).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Macao za 294 GBP (30.04.-09.05.2015)
Viedeň – Macao za 413 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Macao za 421 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Macao za 11666 CZK (rezervácia v ČJ)

Macao

Fenomenálne Macao bolo prvou a zároveň aj poslednou európskou dŕžavou v Ázii. Kultúrne dedičstvo Portugalska stále výrazne cítiť, čo sa odráža hlavne v miestnej architektúre a v domácej kuchyni (zmes typických čínskych receptov so silnými portugalskými vplyvmi). Medzi úradné jazyky popri (kantonskej) čínštine sa naďalej zaraďuje aj portugalčina. Pomerne významnú prítomnosť má aj “gambling business” – v prípade ak radi skúšate šťastenu v hazardných hrách, poteší Vás rozšírenosť kasín.

Excelentné Macao delí od Hong Kongu necelých 40 km, takže by bola škoda ho nenavštíviť – trošku si rozšíriť cestovateľský obzor a súčasne porovnať kultúrne a historické dedičstvo európskych mocností (t.j. Portugalska, resp. Veľkej Británie). Relatívne ekonomické a celkom frekventované spojenie medzi Macaom a Hong Kongom dosiahnete pri vyžití pravidelnej lodnej dopravy.

0