VLetenky

Lurdy s Ryanair od 76 EUR

Pic de Néouvielle
Pohľad na Pyreneje z Pic de Néouvielle (3091 m) (foto: Jean-Baptiste Belle/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet (na začiatku leta) do oblasti juhozápadného Francúzska s horským masívom Pyrenejí a pútnickými Lurdami (Lourdes), historickými mestami Toulouse a Carcassonne (s prekrásnym hradom), alebo medzinárodným letiskom Toulouse-Blagnac Airport (TLS) so svetoznámymi výrobcami Airbus a ATR – to všetko možno uskutočniť vďaka novému spojeniu spoločnosti Ryanair z Krakova.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do francúzskych Lúrd kúpite za 328 PLN (alebo v prepočte cca 76 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas júna 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Lúrd nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 1. júna a návrat z “Tarbes–Lourdes–Pyrénées Airport” (LDE) dňa 8. júna 2017.

Rezervácia letenky:
Krakov – Lurdy za 328 PLN (01.06.-08.06.2017 / manuálne zadanie)

Okruh okolo Pyrenejí z Lúrd

Z Lúrd do Toulouse

Magické pútnické mestečko Lourdes (Lurdy) Vás očakáva na úbočí impozantných Pyrenejí. Nielen leteckí priaznivci majú možnosť pokračovať na medzinárodné letisko Toulouse-Blagnac Airport (TLS) s obľúbeným návštevníckym strediskom Airbus-u (otvoreného 2x za týždeň a počas prázdnin každý deň – odporúča sa rezervovať si vstup do priestorov v dostatočnom časovom predstihu).

Z Toulouse do Andorry

Viac ako 50 km smerom na juhozápad od Toulouse nájdete historické Carcassonne s jednou z najzachovalejších pevností v celej Európe. Z letiska Toulouse-Blagnac Airport (TLS) premávajú autobusy aj do neveľmi vzdialenej Andorry (bez vlastného leteckého prístavu/s niekoľkými heliportmi), ďalšou variantou dopravy do tohto pyrenejského štátu ostáva kombinácia vlaku z Toulouse do stanice L’Hospitalet s následným pokračovaním cesty autobusom.

Z Andorry cez Španielsko naspäť do Lúrd

Z horského štátu Andorra skúste pokračovať popod Pyreneje cez malebné španielske provincie Lleida (Katalánsko) a Huesca (Aragónsko). Späť do Lúrd doputujete cez obľúbené turistické strediská Candanchú/Somport, nachádzajúce sa v hraničnom pásme Španielska/Francúzska a do samotných Lúrd dorazíte v závere pyrenejského okruhu cez francúzske mesto Pau.

0