VLetenky

Lurdy s Ryanair od 35 EUR

Pyrénées
Príjemné francúzske podhorie fotogenického horského masívu Pyreneje (foto: Jacq/Pixabay/CC0)

Nielen víkendový výlet (na začiatku leta) do oblasti juhozápadného Francúzska s horským masívom Pyrenejí a pútnickými Lurdami (Lourdes), historickými mestami Toulouse a Carcassonne, alebo medzinárodným letiskom Toulouse-Blagnac Airport (TLS) so svetoznámymi výrobcami Airbus a ATR – to všetko sa dá zrealizovať vďaka priamym letom spoločnosti Ryanair z Krakova.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do francúzskych Lúrd sú v predaji za 148 PLN (alebo v prepočte cca 35 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku júna do konca júna 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Lúrd nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 1. júna (štvrtok) a návrat z “Tarbes–Lourdes–Pyrénées Airport” (LDE) dňa 4. júna 2017 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Krakov – Lurdy za 148 PLN (01.06.-04.06.2017)

Okruh okolo Pyrenejí z Lúrd

Z Lúrd do Toulouse

Magické pútnické mestečko Lourdes (Lurdy) Vás očakáva na úbočí impozantných Pyrenejí. Nielen leteckí fanúšikovia majú možnosť pokračovať na medzinárodné letisko Toulouse-Blagnac Airport (TLS) s obľúbeným návštevníckym strediskom Airbus-u (otvoreného 2x za týždeň a počas prázdnin každý deň – odporúča sa rezervovať si vstup do priestorov v dostatočnom časovom predstihu).

Z Toulouse do Andorry

Vyše 50 km smerom na juhozápad od Toulouse nájdete historické Carcassonne s jednou z najzachovalejších pevností v celej Európe. Z letiska Toulouse-Blagnac Airport (TLS) premávajú autobusy aj do neveľmi vzdialenej Andorry (bez vlastného leteckého prístavu/s niekoľkými heliportmi), ďalšou variantou dopravy do tohto pyrenejského štátu ostáva kombinácia vlaku z Toulouse do stanice L’Hospitalet s následným pokračovaním cesty autobusom.

Z Andorry cez Španielsko naspäť do Lúrd

Z horského štátu Andorra skúste pokračovať popod Pyreneje cez obdivuhodné španielske provincie Lleida (Katalánsko) a Huesca (Aragónsko). Naspäť do Lúrd docestujete cez populárne turistické strediská Candanchú/Somport, nachádzajúce sa v hraničnom pásme Španielska/Francúzska a do samotných Lúrd doputujete v závere pyrenejského okruhu cez francúzske mesto Pau.

0