VLetenky

Lurdy s Ryanair od 10 EUR

Gavarnie Falls
Hautes-Pyrénées – Grande Cascade de Gavarnie (foto: Jean-Christophe BENOIST/Flickr/CC BY 3.0)

Výlet (v jarnom období) do oblasti juhozápadného Francúzska s horským masívom Pyrenejí a pútnickými Lurdami (Lourdes), historickými mestami Toulouse a Carcassonne (s nádherným hradom), alebo medzinárodným letiskom Toulouse-Blagnac Airport (TLS) s preslávenými výrobcami Airbus a ATR – to všetko možno uskutočniť vďaka priamy letom spoločnosti Ryanair z Krakova.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do francúzskych Lúrd kúpite za 42 PLN (alebo v prepočte cca 10 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku apríla do konca apríla 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Lúrd nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 23. apríla a návrat z “Tarbes–Lourdes–Pyrénées Airport” (LDE) dňa 30. apríla 2017.

Rezervácia letenky:
Krakov – Lurdy za 42 PLN (23.04.-30.04.2017)

Okruh okolo Pyrenejí z Lúrd

Z Lúrd do Toulouse

Dramatické pútnické mestečko Lourdes (Lurdy) Vás čaká na úbočí majestátnych Pyrenejí. Nielen leteckí fanúšikovia majú možnosť pokračovať na medzinárodné letisko Toulouse-Blagnac Airport (TLS) s populárnym návštevníckym strediskom Airbus-u (otvoreného 2x za týždeň a v priebehu prázdnin každý deň – odporúča sa rezervovať si vstup do priestorov v dostatočnom časovom predstihu).

Z Toulouse do Andorry

Viac ako 50 km smerom na juhozápad od Toulouse nájdete historické Carcassonne s jednou z najzachovalejších pevností v celej Európe. Z letiska Toulouse-Blagnac Airport (TLS) premávajú autobusy i do neveľmi vzdialenej Andorry (bez vlastného leteckého prístavu/s niekoľkými heliportmi), ďalšou alternatívou dopravy do tohto pyrenejského štátu zostáva kombinácia vlaku z Toulouse do stanice L’Hospitalet s následným pokračovaním cesty autobusom.

Z Andorry cez Španielsko naspäť do Lúrd

Z horského štátu Andorra skúste pokračovať popod Pyreneje cez grandiózne španielske provincie Lleida (Katalánsko) a Huesca (Aragónsko). Späť do Lúrd doputujete cez obľúbené turistické strediská Candanchú/Somport, nachádzajúce sa v hraničnom pásme Španielska/Francúzska a do samotných Lúrd doputujete v závere pyrenejského okruhu cez francúzske mesto Pau.

0