VLetenky

Lotyšsko s Air Baltic od 65 EUR

Riga
Zachované ruiny zámku v lotyšskom historickom meste Cēsis (foto: Graham/Flickr/CC BY 2.0)

Vzhliadnuť impresívne pobaltské Lotyšsko v chladnejšom období máte príležitosť vďaka obnovenej (sezónnej) linky leteckej spoločnosti Air Baltic z podtatranského Popradu.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do lotyšského hlavného mesta pod názvom Riga sa predávajú za 65 EUR s odletom zo spomínaného slovenského letiska Poprad-Tatry.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pre cestovanie s príručnou batožinou. Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 17. decembra 2016 do 11. marca 2017 a predaj do 23. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas (takmer celej) uvedenej doby platnosti tarifu (so sobotnými odletmi oboma smermi).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Lotyšska nech poslúži odlet z Popradu-Tatry (TAT) dňa 4. februára (sobota) s návratom z Rigy (RIX) dňa 11. februára 2017 (sobota).

Rezervácie letenky:
Poprad – Riga za 65 EUR (04.02.-11.02.2017)

Obnovená sezónna linka Air Baltic na trase z Popradu do Rigy

Pravidelné (sezónne) letecké spojenie leteckej spoločnosti Air Baltic medzi slovenským letiskom Poprad-Tatry (TAT) a lotyšskou Rigou (RIX) bude znovu prevádzkované v priebehu zimnej sezóny v čase od 17. decembra 2016 do 11. marca 2017 s jednou týždennou rotáciou (s odletom oboma smermi vždy v sobotu – viď nasledovný letový poriadok).

Letový poriadok (17.12.2016-11.03.2017):
Poprad-Tatry (TAT) – Riga (RIX) BT486 15:25-18:10 —–6- (sobota)
Riga (RIX) – Poprad-Tatry (TAT) BT485 14:10-14:50 —–6- (sobota)

Lotyšsko

Vyše 2-miliónové Lotyšsko sa rozkladá na území s rozlohou viac ako 64 tisíc km². Za severného suseda má Estónsko, východnú hranicu si delí s Ruskom, juh krajiny zdieľa hraničné pásmo s Bieloruskom a Litvou, kým západnú časť obmývajú vody Baltického mora. Impresívna 700-tisícová Riga, hlavné mesto Lotyšska, Vás očakáva pri ústí rieky Daugava do Rižského zálivu.

Príjemná Riga

Malebná Riga sa môže pochváliť prekrásnym historickým centrom, ktoré si z výšky vychutnáte ako na dlani z vyhliadky na Chráme sv. Petra. Medzi ešte lepšie vyhliadkové miesta sa zaraďujú “mrakodrap” Lotyšskej akadémie vied (s typickou “stalinistickou” architektúrou) a pozoruhodná televízna veža (s výškou 368 m dosahujúca tretie miesto v rebríčku najvyšších európskych stavieb).

Lákavé plážové scenérie i impozantné hrady

Milovníkov nádherných morských pláží určite (najmä v teplejších mesiacoch roka) nesklame neďaleké prímorské letovisko Jūrmala či o niečo vzdialenejšie mesto Liepāja. Pohodové Lotyšsko sa môže popýšiť skoro 500 km dlhým famóznym pobrežím Baltického mora (väčšina pláží smeruje smerom na západ). Zhruba hodinu cesty od Rigy opačným smerom (na severovýchod) narazíte na mesto Sigulda s niekoľkými majestátnymi zámkami a vskutku kúzelným okolím.

0