VLetenky

Lotyšsko s Air Baltic od 64 EUR

Riga
Pobrežie Baltického mora (Rižského zálivu) v oblasti mysu Kolka (foto: jacqueline macou/Pixabay/CC0)

Uvidieť pobaltské Lotyšsko máte šancu pri využití (sezónnej) linky leteckej spoločnosti Air Baltic z podtatranského Popradu. Poďakovanie za zaujímavý tip patrí Ronovi.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do lotyšskej metropoly Riga sa predávajú za 64 EUR s odletom zo spomínaného popradského letiska pri aplikácii zľavového kódu “HAPPY22” (umožňujúceho zľavu 22 EUR – v tomto prípade zo základnej ceny 86 EUR).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pre cestovanie s príručnou batožinou. Podmienky predaja tarifu (a promokódu “HAPPY22”) stanovujú cesty v období od 10. januára do 10. marca 2018 a predaj do 5. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Lotyšska nech poslúži odlet z Popradu-Tatry (TAT) dňa 20. januára (sobota) s návratom z Rigy (RIX) dňa 27. januára 2018 (sobota).

Rezervácie letenky:
Poprad – Riga za 64 EUR (20.01.-27.01.2018)

Lotyšsko

Viac ako 2-miliónové Lotyšsko sa rozprestiera na území s rozlohou vyše 64 tisíc km². Za severného suseda má Estónsko, východnú hranicu zdieľa s Ruskom, juh krajiny si delí hraničné pásmo s Bieloruskom a Litvou, zatiaľ čo západnú partiu obmývajú vody Baltického mora. Pôsobivá 700-tisícová Riga, hlavné mesto Lotyšska, Vás čaká pri ústí rieky Daugava do Rižského zálivu.

Pohodová Riga

Malebná Riga sa môže popýšiť nádherným historickým centrom, ktoré si z výšky vychutnáte ako na dlani z vyhliadky na Chráme sv. Petra. Medzi ešte lepšie vyhliadkové miesta sa radia “mrakodrap” Lotyšskej akadémie vied (s typickou “stalinistickou” architektúrou) a pozoruhodná televízna veža (s výškou 368 m dosahujúca tretie miesto v rebríčku najvyšších európskych stavieb).

Pútavé plážové scenérie aj majestátne hrady

Milovníkov prekrásnych morských pláží istotne (hlavne v teplejších mesiacoch roka) nesklame neďaleké prímorské letovisko Jūrmala či o čosi vzdialenejšie mesto Liepāja. Príjemné Lotyšsko sa môže pochváliť takmer 500 km dlhým znamenitým pobrežím Baltického mora (väčšina pláží smeruje smerom na západ). Približne hodinu cesty od Rigy opačným smerom (na severovýchod) naďabíte na mesto Sigulda s niekoľkými majestátnymi zámkami a vskutku čarovným okolím.

0