VLetenky

Lotyšsko s Air Baltic od 59 EUR

Baltické more
Fotogenické pobrežie Baltického mora v pobaltskom Lotyšsku (foto: jackmac34/Pixabay/CC0)

Vzhliadnuť impresívne Pobaltie v chladnejšom období máte šancu pri využití (sezónnej) linky leteckej spoločnosti Air Baltic z podtatranskej metropoly Poprad.

Do pobaltského Lotyšska sa dopravíte za 59 EUR s odletom zo spomínaného letiska Poprad-Tatry pri nákupe dvoch samostatných jednosmerných ciest – z Popradu do Rigy (1. one-way letenka za 39 EUR) a z Rigy do Popradu (2. one-way letenka za 20 EUR).

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 15.12.-19.12.2015 a 11.01.-12.03.2016 a predaj do 25. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príkladom rezervácie itinerára do Lotyšska môže byť odlet z Popradu-Tatry (TAT) dňa 23. januára (sobota / 1. letenka) s návratom z Rigy (RIX) dňa 26. januára 2016 (utorok / 2. letenka).

Rezervácie letenky:
Poprad – Riga za 39 EUR (23.01.2016 / 1. jednosmerná letenka)
Riga – Poprad za 20 EUR (26.01.2016 / 2. jednosmerná letenka)

Lotyšsko

Vyše 2-miliónové Lotyšsko sa rozprestiera na území s rozlohou viac ako 64 tisíc km². Za severného suseda má Estónsko, východnú hranicu si delí s Ruskom, juh krajiny zdieľa hraničné pásmo s Bieloruskom a Litvou, kým západnú časť obmývajú vody Baltického mora. Impresívna 700-tisícová Riga, hlavné mesto Lotyšska, Vás očakáva pri ústí rieky Daugava do Rižského zálivu.

Príjemná Riga

Malebná Riga sa môže pochváliť prekrásnym historickým centrom, ktoré si z výšky vychutnáte ako na dlani z vyhliadky na Chráme sv. Petra. Medzi ešte lepšie vyhliadkové miesta sa zaraďujú “mrakodrap” Lotyšskej akadémie vied (s tradičnou “stalinistickou” architektúrou) a pozoruhodná televízna veža (s výškou 368 m dosahujúca tretie miesto v rebríčku najvyšších európskych stavieb).

Lákavé plážové scenérie i impozantné hrady

Milovníkov nádherných morských pláží určite (najmä v teplejších mesiacoch roka) nesklame neďaleké prímorské letovisko Jūrmala či o niečo vzdialenejšie mesto Liepāja. Pohodové Lotyšsko sa môže popýšiť skoro 500 km dlhým famóznym pobrežím Baltického mora (väčšina pláží smeruje smerom na západ). Zhruba hodinu cesty od Rigy opačným smerom (na severovýchod) natrafíte na mesto Sigulda s niekoľkými majestátnymi zámkami a vskutku kúzelným okolím.

0