VLetenky

Lotyšsko s Air Baltic od 49 EUR

Riga
Lotyšské hlavné mesto Riga z vtáčej perspektívy (foto: Aleksejs Bergmanis/Pixabay/CC0)

Spoznať pobaltské Lotyšsko máte šancu pri využití (sezónnej) linky leteckej spoločnosti Air Baltic z podtatranského Popradu.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do lotyšskej metropoly Riga sa dajú kúpiť za 49 EUR s odletom zo spomínaného popradského letiska.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pre cestovanie s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu januára 2020 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Lotyšska môže byť odlet z Popradu-Tatry (TAT) dňa 18. januára (sobota) s návratom z Rigy (RIX) dňa 25. januára 2020 (sobota).

Rezervácie letenky:
Poprad – Riga za 49 EUR (18.01.-25.01.2020)

TAT-RIX
Poprad, Slovensko – Riga, Lotyšsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Lotyšsko

Vyše 2-miliónové Lotyšsko sa rozkladána území s rozlohou viac ako 64 tisíc km². Za severného suseda má Estónsko, východnú hranicu si delí s Ruskom, juh krajiny zdieľa hraničné pásmo s Bieloruskom a Litvou, kým západnú časť obmývajú vody Baltického mora. Impresívna 700-tisícová Riga, hlavné mesto Lotyšska, Vás očakáva pri ústí rieky Daugava do Rižského zálivu.

Príjemná Riga

Malebná Riga sa môže pochváliť prekrásnym historickým centrom, ktoré si z výšky vychutnáte ako na dlani z vyhliadky na Chráme sv. Petra. Medzi ešte lepšie vyhliadkové miesta sa zaraďujú “mrakodrap” Lotyšskej akadémie vied (s tradičnou “stalinistickou” architektúrou) a pozoruhodná televízna veža (s výškou 368 m dosahujúca tretiu priečku v rebríčku najvyšších európskych stavieb).

Lákavé plážové scenérie aj impozantné hrady

Milovníkov nádherných morských pláží istotne (najmä v teplejších mesiacoch roka) nesklame neďaleké prímorské letovisko Jūrmala či o niečo vzdialenejšie mesto Liepāja. Pohodové Lotyšsko sa môže popýšiť skoro 500 km dlhým famóznym pobrežím Baltického mora (väčšina pláží smeruje smerom na západ). Zhruba hodinu cesty od Rigy opačným smerom (na severovýchod) natrafíte na mesto Sigulda s niekoľkými impozantnými zámkami a vskutku kúzelným okolím.

0

Add a Comment