VLetenky

Los Angeles s United Airlines od 533 EUR

Beverly Hills
Neobyčajný svet Beverly Hills a susedného Hollywoodu (foto: Butz.2013/Wikimedia Commons/CC BY 2.0)

K návšteve slnečnej americkej Kalifornie láka pútavý tarif leteckej spoločnosti United Airlines v spolupráci s partnerskými Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta Los Angeles sú v predaji za 533 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 26. októbra do 16. decembra 2015 (s výnimkou blackoutu 20.11.-01.12.2015), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 4. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 3. novembra s návratom z amerického Los Angeles (LAX) dňa 16. novembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Los Angeles za 533 EUR (03.11.-16.11.2015)
Viedeň – Los Angeles za 533 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Los Angeles za 536 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Los Angeles za 548 EUR (rezervácia v SJ)

Kalifornia

FAmózne L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije skoro 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás čaká v južnej partii Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto impresívneho amerického štátu San Francisco ho delí zhruba 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Pulzujúce Los Angeles a pokojnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si istotne prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Ak budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, neobíďte zlovestný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V relatívne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v nesmierne príjemnej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychytenú Silicon Valley.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia neobíďte neuveriteľné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z množstva pôsobivých “National Parks” – prekrásny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami toho istého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či obdivuhodný Joshua Tree N.P. (s jedinečným porastom Yucca palm alias Joushua tree).

Možnosti pozemnej low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i susednej Nevade) takto máte možnosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

0