VLetenky

Los Angeles s Austrian Airlines od 345 EUR

Malibu
Prímorské Malibu v širšej oblasti Greater Los Angeles (foto: Rod Waddington/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na výlet do slnečnej Kalifornie (na začiatku jesene) vábi cestovateľov z východnej polovice Slovenska ponuka spoločnosti Austrian Airlines v spolupráci s partnermi zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta Los Angeles sa predávajú za 9324 CZK (alebo v prepočte cca 345 EUR) s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.06.-03.07., 31.08.-25.10. a 17.12.-24.12.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 13. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu septembra a októbra 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z Košíc (KSC) dňa 6. septembra s návratom z Los Angeles (LAX) dňa 20. septembra 2016.

Rezervácia leteniek:
Košice – Los Angeles za 9324 CZK (06.09.-20.09.2016)
Košice – Los Angeles za 363 EUR (rezervácia v AJ)

Alternatívy low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i susednej Nevade) takto máte príležitosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

Kalifornia

Famózne L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije skoro 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás čaká v južnej partii Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto pôsobivého amerického štátu San Francisco ho delí zhruba 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Pulzujúce Los Angeles a pokojnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si zaiste prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Ak budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, neobíďte obávaný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V relatívne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete vo vcelku pohodovej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychýrenú Silicon Valley.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia nevynechajte neskutočné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z množstva pôsobivých “National Parks” – prekrásny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami toho istého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s jedinečným porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0