VLetenky

Los Angeles s American Airlines od 545 EUR

Disneyland Adventure
Obdivuhodný “park” Disney California Adventure v Anaheime (foto: Vincent Lock/Flickr/CC BY 2.0)

Na výpravu na americký západ (počas chladnejšieho obdobia) možno vyraziť so spoločnosťou American Airlines v spolupráci s partnerským aerolíniami z leteckej Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do kalifornského Los Angeles kúpite za 545 EUR pri odlete zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015-17.03.2016. a 04.04.-22.05.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. s odletmi od neskorej jesene 2015 do neskorej jari 2016).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 4. novembra s návratom z amerického Los Angeles (LAX) dňa 18. novembra 2015 (resp. v okolitých dňoch).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Los Angeles za 545 EUR (04.11.-18.11.2015 / rezervácia v AJ)
Viedeň – Los Angeles za 548 EUR (01.11.-15.11.2015 / rezervácia v NJ)

Možnosti low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i susednej Nevade) takto máte možnosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu obdržať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

Kalifornia

Famózne L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije skoro 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás čaká v južnej partii Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto pôsobivého amerického štátu San Francisco ho delí zhruba 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Pulzujúce Los Angeles a pokojnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si istotne prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Ak budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, neobíďte hrozivý Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V relatívne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete vo vcelku príjemnej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychýrenú Silicon Valley.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia nevynechajte neskutočné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z mnohých pôsobivých “National Parks” – prekrásnych žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami toho istého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s jedinečným porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0