VLetenky

Los Angeles s Alitaliou od 420 EUR

Los Angeles
Zázračný svet Beverly Hills v obľúbenej oblasti Rodeo Drive (foto: Damian Morys/Flickr/CC BY 2.0)

Na výpravu na americký západ (počas jarného obdobia) máte možnosť vyraziť so spoločnosťou Alitalia (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerským aerolíniami (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta Los Angeles sa predávajú za 420 EUR pri odlete zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v dobe 14.03.-17.03.2016. a 04.04.-22.05.2016 (s ukončením ciest do 12.06.2016), min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 24. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu mája 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 3. mája s návratom z amerického Los Angeles (LAX) dňa 17. mája 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Los Angeles za 420 EUR (03.05.-17.05.2016 / zľava 20 EUR s kupónom “SCHNAEPCHEN20”)
Viedeň – Los Angeles za 11959 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – San Diego za 422 EUR (03.05.-17.05.2016 / zľava 20 EUR s kupónom “SCHNAEPCHEN20”)

Možnosti nízkonákladovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký low costový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V Kalifornii (aj susednej Nevade) takto máte šancu pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu obdržať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia i na nočné spoje, takže týmto štýlom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych špecialít.

Kalifornia

Znamenité L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije takmer 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás očakáva v južnej časti Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto impresívneho amerického štátu San Francisco ho oddeľuje približne 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Rušné Los Angeles a kľudnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – svetoznámeho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si určite prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Pokiaľ budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, nevynechajte zlovestný Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V pomerne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete v celkom pohodovej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychytenú Silicon Valley.

Fenomenálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia neobíďte neuveriteľné národné parky amerického západu. Nepochybne si vyberiete z mnohých impresívnych “National Parks” – nádherný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s obrovitými stromami rovnakého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s unikátnym porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0