VLetenky

Los Angeles s Air Canada od 413 EUR

Los Angeles
Obľúbená prímorská Santa Monica v oblasti Greater Los Angeles (foto: Denys Vitali/Pixabay/CC0)

Na výpravu na americký západ vábi nielen cestovateľov z východnej polovice Slovenska ponuka spoločnosti Air Canada zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kalifornského veľkomesta Los Angeles sa predávajú za 413 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 23.05.-03.07., 31.08.-25.10., 17.12.-24.12.2016 a 18.03.-03.04.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 10. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) počas septembra a októbra 2016.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kalifornie môže byť odlet z Košíc (KSC) dňa 20. septembra s návratom z Los Angeles (LAX) dňa 4. októbra 2016.

Rezervácia leteniek:
Košice – Los Angeles za 413 EUR (20.09.-04.10.2016)
Košice – Los Angeles za 446 EUR (rezervácia v SJ)
Košice – Los Angeles za 11971 CZK (rezervácia v ČJ)

Možnosti low costovej dopravy nielen po Kalifornii

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus v rámci expanzie postupne rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V Kalifornii (i susednej Nevade) takto máte príležitosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu získať cestovné lístky medzi Los Angeles a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii či do Las Vegas v Nevade) už od 1 USD. Najnižšie ceny platia aj na nočné spoje, takže týmto štýlom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri návšteve ďalších miestnych pozoruhodností.

Kalifornia

Famózne L.A. – druhé najľudnatejšie sídlo USA, obývajú štyri milióny ľudí, avšak v metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije skoro 18 miliónov obyvateľov. Los Angeles Vás čaká v južnej partii Kalifornie, pričom od druhého najväčšieho mesta tohto pôsobivého amerického štátu San Francisco ho delí zhruba 600 km severozápadným smerom (cestná vzdialenosť).

Rušné Los Angeles a pokojnejšie San Francisco

V samotnom L.A. si nenechajte ujsť prehliadku mekky filmového biznisu – legendárneho Hollywoodu či nemenej slávneho Beverly Hills, kde má “trvalú adresu” mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si nepochybne prídu na svoje v anaheimskom Disneylande. Ak budete pokračovať na sever do Bay Area v okolí San Francisca, neobíďte hrozivý Alcatraz a fotogenický Golden Gate Bridge. V relatívne rozľahlej mestskej aglomerácii S.F. nájdete vo vcelku pohodovej oblasti San José “hlavné mesto” svetového IT priemyslu – vychýrenú Silicon Valley.

Geniálne národné parky na západe Spojených štátov

V závislosti od časových možností a ročného obdobia nevynechajte neskutočné národné parky amerického západu. Zaiste si vyberiete z množstva pôsobivých “National Parks” – prekrásny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s gigantickými stromami toho istého názvu, drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či dych berúci Joshua Tree N.P. (s jedinečným porastom Yucca palm alias Joushua tree).

0