VLetenky

Londýn s Wizz Air za 30 EUR

Redsand Forts
Maunsell Forts (Red Sands) v ústí Temže do Severného mora (foto: Ben Andrews/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen metropolu UK majú šancu vzhliadnuť (aj počas víkendu) v priebehu jesenného obdobia s leteckou spoločnosťou Wizz Air i cestovatelia zo severnej partie Slovenska (s odletom z Popradu).

Spiatočné letenky do Londýna (na londýnsky letecký prístav Luton) sú v predaji za 30 EUR s odletom zo spomínaného popradského letiska. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 20 EUR. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v októbri/novembri 2015.

Príkladom rezervácie letenky môže byť odlet z Popradu-Tatry (TAT) dňa 6. novembra a návrat z Londýna-Luton (LTN) dňa 9. novembra 2015 (t.j. “predĺžený víkend” piatok – pondelok).

Rezervácia letenky:
Poprad – Londýn-Luton za 30 EUR bez WDC / 20 EUR s WDC (06.11.-09.11.2015)

Londýn (doprava)

Cenovo pútavé pozemné cestovanie po Británii či do Európy

Z nesmierne rušného Londýna za rozumné dukáty docestujete s low costovým autobusovm dopravcom Megabus do celého Anglicka, Walesu a Škótska (a na niektorých trasách i so sesterským nízkonákladovým železničným prepravcom Megatrain). Výhodné ponuky však existujú ale aj do západoeurópskych veľkomiest ako Paríž, Brusel, Amsterdam, Dublin či Barcelona. Ceny na niektorých linkách v dostatočnom časovom predstihu začínajú na 1 GBP v rámci “ostrova” a za tú istú sumu máte možnosť v pravidelných promoakciách docestovať i do kontinentálnej Európy (aj keď oveľa častejšia “začiatočná” cena do Paríža či Bruselu bude od 5 GBP/smer).

Ako do Londýna z letiska?

Najekonomickejšiu prepravu za “neveľký peniaz” (od 2 GBP pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu) medzi medzinárodnými londýnskymi letiskami Luton (LTN), Stansted (STN), Gatwick (LGW) a centrom mesta zaisťuje low costový dopravca EasyBus (dcérska spoločnosť EasyGroup, do ktorej sa radí aj nízkonákladová aerolínia Easy Jet). Pokiaľ sa potrebujete presunúť do centra Londýna, poslúži Vám linka oranžového EasyBus-u z Lutonu (a zo Stanstedu) na Baker Street, pokračujúca na autobusový terminál na Victoria Street (odkiaľ vyráža aj Megabus).

Priaznivá ponuka transkontinentálnych letov z Londýna

Ak by ste chceli využiť jedny z mnohých cenovo lákavých leteniek z londýnskeho letiska Gatwick (LGW), zrejme najjednoduchším riešením bude nízkonákladový letecký prískok priamo sem (prípadne z Lutonu/LTN cez Victoria Bus Station s EasyBus). Z Gatwicku (LGW) Vás očakávajú v porovnaní s najväčším britským leteckým prístavom Heathrow (LHR) letenky za oveľa nižšie ceny. Z nich pravdepodobne najvýhodnejšími budú charterové lety do celého sveta s britskými leteckými spoločnosťami Thomson Airways (TUI), Thomas Cook Airlines či Monarch Airlines – medzi cenovo lákavé sa zaraďujú hlavne chartre do Karibiku (Florida/USA, Mexiko/Mayská rivéra, Kuba, atď.).

0