VLetenky

Londýn s Wizz Air od 60 EUR

Stonehenge
Fascinujúci slnovrat v magickom Stonehenge v južnom Anglicku (foto: Bill/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen metropolu UK majú možnosť spoznať (i počas víkendov) v priebehu chladnejšieho obdobia so spoločnosťou Wizz Air aj cestovatelia z východnej partie Slovenska (s odletom z Popradu a Košíc).

Spiatočné letenky do hlavného mesta Spojeného kráľovstva Londýn (na londýnsky letecký prístav Luton) sa dajú kúpiť za 60 EUR s odletom zo spomínaného popradského a košického letiska. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 40 EUR. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (v relatívne dobrom množstve) predovšetkým v priebehu prvého kvartálu roku 2015.

Ako príklad rezervácie letenky nech poslúži odlet z Popradu-Tatry (TAT) dňa 15. januára a návrat z Londýna-Luton (LTN) dňa 18. januára 2015 (t.j. “predĺžený víkend” štvrtok večer – nedeľa večer).

Alternatívou rezervácie letenky môže byť odlet z Košíc (KSC) dňa 16. januára a návrat z Londýna-Luton (LTN) dňa 18. januára 2015 (t.j. “predĺžený víkend” piatok doobeda – nedeľa doobeda).

Rezervácia letenky:
Poprad – Londýn-Luton za 60 EUR bez WDC / 40 EUR s WDC (15.01.-18.01.2015)
Košice – Londýn-Luton za 60 EUR bez WDC / 40 EUR s WDC (16.01.-18.01.2015)

Londýn (doprava)

Cenovo pútavé pozemné cestovanie po Británii či do Európy

Z nesmierne pulzujúceho Londýna za rozumný “peniaz” doputujete s nízkonákladovým autobusovm dopravcom Megabus do celého Anglicka, Walesu a Škótska (a na niektorých trasách aj so sesterským low costovým železničným prepravcom Megatrain). Výhodné ponuky však existujú ale aj do západoeurópskych veľkomiest ako Paríž, Brusel, Amsterdam, Dublin či Barcelona. Ceny na niektorých linkách v dostatočnom časovom predstihu začínajú na 1 GBP v rámci “ostrova” a za rovnakú sumu máte šancu v pravidelných promoakciách doputovať aj do pevninskej Európy (aj keď oveľa častejšia “začiatočná” cena do Paríža či Bruselu bude od 5 GBP/smer).

Ako do Londýna z letiska?

Najekonomickejšiu prepravu za “neveľké dukáty” (od 2 GBP pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu) medzi medzinárodnými londýnskymi letiskami Luton (LTN), Stansted (STN), Gatwick (LGW) a centrom mesta zabezpečuje nízkonákladový dopravca EasyBus (dcérska spoločnosť EasyGroup, do ktorej patrí aj low costová aerolínia Easy Jet). Ak sa potrebujete presunúť do centra Londýna, poslúži Vám linka oranžového EasyBus-u z Lutonu (a zo Stanstedu) na Baker Street, pokračujúca na autobusový terminál na Victoria Street (odkiaľ vyráža aj Megabus).

Výhodná ponuka transkontinentálnych letov z Londýna

Pokiaľ by ste chceli využiť jedny z množstva cenovo atraktívnych leteniek z londýnskeho letiska Gatwick (LGW), pravdepodobne najjednoduchším riešením bude low costový letecký prískok priamo sem (prípadne z Lutonu/LTN cez Victoria Bus Station s EasyBus). Z Gatwicku (LGW) Vás čakajú v porovnaní s najväčším britským leteckým prístavom Heathrow (LHR) letenky za oveľa nižšie sumy. Z nich pravdepodobne najvýhodnejšími budú charterové lety do celého sveta s britskými leteckými spoločnosťami Thomson Airways (TUI), Thomas Cook Airlines či Monarch Airlines – medzi veľmi vábivé sa radia najmä chartre do Karibiku (Florida/USA, Mexiko/Mayská rivéra, Kuba, atď.).

0