VLetenky

Londýn s Wizz Air od 40 EUR

Tower Bridge
Grandiózny Tower Bridge – poznávacie znamenie Londýna (foto: Davis Staedtler/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen metropolu UK majú šancu vzhliadnuť (aj v priebehu víkendov) počas chladnejšieho obdobia so spoločnosťou Wizz Air i cestovatelia z východnej časti Slovenska (s odletom z Popradu a Košíc).

Spiatočné letenky do hlavného mesta Spojeného kráľovstva Londýn (na londýnsky letecký prístav Luton) kúpite za 40 EUR s odletom zo spomínaného popradského a košického letiska. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 20 EUR. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v prvom kvartáli roku 2015.

Ako príklad rezervácie letenky nech poslúži odlet z Popradu-Tatry (TAT) dňa 15. januára a návrat z Londýna-Luton (LTN) dňa 18. januára 2015 (t.j. “predĺžený víkend” štvrtok večer – nedeľa večer).

Alternatívou rezervácie letenky môže byť odlet z Košíc (KSC) dňa 23. januára a návrat z Londýna-Luton (LTN) dňa 25. januára 2015 (t.j. “predĺžený víkend” piatok doobeda – nedeľa doobeda).

Rezervácia letenky:
Poprad – Londýn-Luton za 40 EUR bez WDC / 20 EUR s WDC (15.01.-18.01.2015)
Košice – Londýn-Luton za 40 EUR bez WDC / 20 EUR s WDC (23.01.-25.01.2015)

Londýn (doprava)

Cenovo atraktívne pozemné cestovanie po Británii či do Európy

Z neskutočne rušného Londýna za rozumné “dukáty” docetujete s low costovým autobusovm dopravcom Megabus do celého Anglicka, Walesu a Škótska (a na niektorých trasách aj so sesterským low costovým železničným prepravcom Megatrain). Priaznivé ponuky však existujú ale aj do západoeurópskych veľkomiest ako Paríž, Brusel, Amsterdam, Dublin či Barcelona. Ceny na niektorých linkách v dostatočnom časovom predstihu začínajú na 1 GBP v rámci “ostrova” a za tú istú sumu máte možnosť v pravidelných promoakciách doputovať aj do kontinentálnej Európy (i keď oveľa častejšia “začiatočná” cena do Paríža či Bruselu bude od 5 GBP/smer).

Ako do Londýna z letiska?

Najekonomickejšiu prepravu za “neveľký peniaz” (od 2 GBP pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu) medzi medzinárodnými londýnskymi letiskami Luton (LTN), Stansted (STN), Gatwick (LGW) a centrom mesta zaisťuje low costový dopravca EasyBus (dcérska spoločnosť EasyGroup, do ktorej patrí aj nízkonákladová aerolínia Easy Jet). Pokiaľ sa potrebujete presunúť do centra Londýna, poslúži Vám linka oranžového EasyBus-u z Lutonu (a zo Stanstedu) na Baker Street, pokračujúca na autobusový terminál na Victoria Street (odkiaľ vyráža aj Megabus).

Výhodná ponuka transkontinentálnych letov z Londýna

Ak by ste chceli využiť jedny z množstva cenovo lákavých leteniek z londýnskeho letiska Gatwick (LGW), zrejme najjednoduchším riešením bude nízkonákladový letecký prískok priamo sem (prípadne z Lutonu/LTN cez Victoria Bus Station s EasyBus). Z Gatwicku (LGW) Vás očakávajú v porovnaní s najväčším britským leteckým prístavom Heathrow (LHR) letenky za oveľa nižšie ceny. Z nich zrejme najvýhodnejšími budú charterové lety do celého sveta s britskými leteckými spoločnosťami Thomson Airways (TUI), Thomas Cook Airlines či Monarch Airlines – medzi veľmi lákavé sa zaraďujú hlavne chartre do Karibiku (Florida/USA, Mexiko/Mayská rivéra, Kuba, atď.).

0