VLetenky

Londýn s Wizz Air od 30 EUR

Stonehenge
Cestovateľsky obľúbené dramatické Stonehenge v južnom Anglicku (foto: Al King/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen metropolu UK majú príležitosť spoznať (aj počas víkendu) v priebehu chladnejšieho obdobia s leteckou spoločnosťou Wizz Air aj cestovatelia zo severnej časti Slovenska (s odletom z Popradu).

Spiatočné letenky do Londýna (na londýnsky letecký prístav Luton) sú v predaji za 30 EUR s odletom zo spomínaného popradského letiska. Uvedená suma platí pri cestovaní s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 19 EUR. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne v prvom kvartáli.

Príkladom rezervácie letenky môže byť odlet z Popradu-Tatry (TAT) dňa 22. januára a návrat z Londýna-Luton (LTN) dňa 25. januára 2015 (t.j. “predĺžený víkend” štvrtok večer – nedeľa večer).

Rezervácia letenky:
Poprad – Londýn-Luton za 30 EUR bez WDC / 19 EUR s WDC (22.01.-25.01.2015)

Londýn (doprava)

Cenovo lákavé pozemné cestovanie po Británii či do Európy

Z neuveriteľne pulzujúceho Londýna za rozumný peniaz doputujete s nízkonáklaovým autobusovm dopravcom Megabus do celého Anglicka, Walesu a Škótska (a na niektorých trasách aj so sesterským low costovým železničným prepravcom Megatrain). Priaznivé ponuky však existujú ale i do západoeurópskych veľkomiest ako Paríž, Brusel, Amsterdam, Dublin či Barcelona. Ceny na niektorých linkách v dostatočnom časovom predstihu začínajú na 1 GBP v rámci “ostrova” a za rovnakú sumu máte príležitosť v pravidelných promoakciách doputovať aj do pevninskej Európy (aj keď oveľa častejšia “začiatočná” cena do Paríža či Bruselu bude od 5 GBP/smer).

Ako do Londýna z letiska?

Najekonomickejšiu prepravu za “neveľké dukáty” (od 2 GBP pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu) medzi medzinárodnými londýnskymi letiskami Luton (LTN), Stansted (STN), Gatwick (LGW) a centrom mesta zabezpečuje nízkonákladový dopravca EasyBus (dcérska spoločnosť EasyGroup, do ktorej patrí aj low costová aerolínia Easy Jet). Ak sa potrebujete presunúť do centra Londýna, poslúži Vám linka oranžového EasyBus-u z Lutonu (a zo Stanstedu) na Baker Street, pokračujúca na autobusový terminál na Victoria Street (odkiaľ vyráža aj Megabus).

Výhodná ponuka transkontinentálnych letov z Londýna

Pokiaľ by ste chceli využiť jedny z mnohých cenovo atraktívnych leteniek z londýnskeho letiska Gatwick (LGW), pravdepodobne najjednoduchším riešením bude low costový letecký prískok priamo sem (prípadne z Lutonu/LTN cez Victoria Bus Station s EasyBus). Z Gatwicku (LGW) Vás čakajú v porovnaní s najväčším britským leteckým prístavom Heathrow (LHR) letenky za oveľa nižšie ceny. Z nich zrejme najvýhodnejšími budú charterové lety do celého sveta s britskými leteckými spoločnosťami Thomson Airways (TUI), Thomas Cook Airlines či Monarch Airlines – medzi veľmi pútavé sa radia najmä chartre do Karibiku (Florida/USA, Mexiko/Mayská rivéra, Kuba, atď.).

0