VLetenky

Londýn s Ryanair za 40 EUR

Tower Bridge
Neuveriteľne fotogenický Tower Bridge, jedna z dominánt rušného Londýna (foto: jans canon/Flickr)

Nielen famóznu metropolu Spojeného kráľovstva máte príležitosť vzhliadnuť (aj počas víkendu) v priebehu zimy s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do Londýna kúpite za 40 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska na londýnsky Luton (LTN). O niečo viac Vás vyjdú obojsmerné letenky na Londýn-Stansted (STN). Uvedená cena platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (v závislosti od konkrétneho príletového londýnskeho leteckého prístavu) v obmedzenom množstve počas zimných mesiacov.

Príkladom rezervácie obojmsernej letenky môže byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 16. januára (piatok večer) a návrat z londýnskeho letiska Luton (LTN) dňa 18. januára 2015 (nedeľa večer).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Londýn-Luton za 40 EUR (16.01.-18.01.2015)

Londýn (doprava)

Cenovo lákavé pozemné cestovanie po Británii či do Európy

Z Londýna za “rozumné dukáty” docestujete s lowcostovým autobusovm dopravcom Megabus do celého Anglicka, Walesu a Škótska (a na niektorých trasách aj so sesterským nízkonákladovým železničným prepravcom Megatrain). Priaznivé ponuky však existujú ale aj do západoeurópskych veľkomiest ako Paríž, Brusel či Amsterdam (s prestupom v belgickom hlavnom meste). Ceny na niektorých linkách v dostatočnom časovom predstihu začínajú na 1 GBP v rámci “ostrova” a za tú istú sumu máte šancu v rámci pravidelných promoakcií docestovať aj do kontinentálnej Európy (i keď oveľa častejšia “začiatočná” cena do Paríža či Bruselu bude od 5 GBP/smer).

Ako do Londýna z letiska?

Najekonomickejšiu prepravu za neveľkú sumu (od 2 GBP pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu) medzi medzinárodnými londýnskymi letiskami Luton, Stansted, Gatwick a centrom mesta zaisťuje low costový dopravca EasyBus (dcérska spoločnosť EasyGroup, do ktorej patrí aj nízkonákladová aerolínia Easy Jet). Pokiaľ sa potrebujete presunúť do centra Londýna, poslúži Vám linka oranžového EasyBus-u z Lutonu (a zo Stanstedu) na Baker Street.

Atraktívna ponuka transkontinentálnych letov z Londýna

Ak by ste chceli využiť jedny z množstva cenovo zaujímavých leteniek z londýnskeho letiska Gatwick, zrejme najjednoduchším riešením bude nízkonákladový letecký prískok priamo sem (alebo alternatívne na Luton s presunom so spomínaným dopravcom EasyBus). Z Gatwicku Vás očakávajú v porovnaní s najväčším britským leteckým prístavom Heathrow letenky za oveľa nižšie sumy. Z nich asi najvábivejšími budú charterové lety do celého sveta s britskými leteckými spoločnosťami Thomson Airways (TUI), Thomas Cook Airlines či Monarch Airlines – medzi lákavé sa zaraďuje predovšetkým ponuka charterových leteniek do Karibiku (Florida/USA, Mexiko/Mayská rivéra, Kuba, atď.).

0