VLetenky

Londýn s Ryanair za 20 EUR

Tower Bridge
Fotogenický Tower Bridge, jedna z ikon britského Londýna (foto: apple.white2010/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen famózne hlavné mesto Spojeného kráľovstva máte možnosť uvidieť v priebehu zimy s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom zo slovenskej metropoly Bratislava).

Spiatočné letenky do londýnskych leteckých prístavov Stansted a Luton sa predávajú za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri cestovaní s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas januára a februára 2016.

Príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 13. januára a návrat z londýnskeho letiska Stansted (STN) dňa 20. januára 2016.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z bratislavského letiska (BTS) dňa 13. januára a návrat z Londýna-Luton (LTN) dňa 20. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Londýn-Stansted za 20 EUR (13.01.-20.01.2016)
Bratislava – Londýn-Luton za 20 EUR (13.01.-20.01.2016)

Londýn (doprava)

Cenovo lákavé pozemné cestovanie po Británii či do Európy

Z neskutočne rušného Londýna za rozumnú sumu docestujete s low costovým autobusovm dopravcom Megabus do celého Anglicka, Walesu a Škótska (a na niektorých trasách aj so sesterským nízkonákladovým železničným prepravcom Megatrain). Výhodné ponuky však existujú ale i do západoeurópskych veľkomiest ako Paríž, Brusel, Amsterdam, Dublin či Barcelona. Ceny na niektorých linkách v dostatočnom časovom predstihu začínajú na 1 GBP v rámci “ostrova” a za rovnakú cenu máte príležitosť v pravidelných promoakciách doputovať aj do pevninskej Európy (i keď oveľa častejšia “začiatočná” cena do Paríža či Bruselu bude od 5 GBP/smer).

Ako do Londýna z letiska?

Najekonomickejšiu prepravu za priaznivú sumu (od 2 GBP pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu) medzi medzinárodnými londýnskymi letiskami Luton (LTN), Stansted (STN), Gatwick (LGW) a centrom mesta zaisťuje low costový dopravca EasyBus (dcérska spoločnosť EasyGroup, do ktorej patrí i nízkonákladová aerolínia Easy Jet). Pokiaľ sa potrebujete presunúť do centra Londýna, poslúži Vám linka oranžového EasyBus-u z Lutonu (a zo Stanstedu) na Baker Street, pokračujúca na autobusový terminál na Victoria Street (odkiaľ vyráža aj Megabus).

Výhodná ponuka transkontinentálnych letov z Londýna

Ak by ste chceli využiť jedny z množstva cenovo atraktívnych leteniek z londýnskeho letiska Gatwick (LGW), zrejme najjednoduchším riešením bude nízkonákladový letecký prískok priamo sem (prípadne z Lutonu/LTN cez Victoria Bus Station s EasyBus). Z Gatwicku (LGW) Vás očakávajú v porovnaní s najväčším britským leteckým prístavom Heathrow (LHR) letenky za oveľa nižšie sumy. Z nich pravdepodobne najvýhodnejšími budú charterové lety do celého sveta s britskými leteckými spoločnosťami Thomson Airways (TUI), Thomas Cook Airlines či Monarch Airlines – medzi obľúbené sa zaraďujú hlavne chartre do Karibiku (Florida/USA, Mexiko/Mayská rivéra, Kuba, atď.).

0