VLetenky

Londýn s Ryanair od 36 EUR

Tower Bridge
Neskutočne fotogenický Tower Bridge, jedna z ikon Londýna (foto: jans canon/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen famózne hlavné mesto Veľkej Británie máte šancu spoznať (aj počas víkendu) v priebehu zimy s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom zo slovenskej metropoly Bratislava).

Spiatočné letenky do Londýna kúpite za 36 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri cestovaní s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas zimných mesiacov roku 2015.

Príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 16. januára (piatok) a návrat z londýnskeho letiska Stansted (STN) dňa 18. januára 2015 (nedeľa).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z bratislavského letiska (BTS) dňa 14. januára a návrat z Londýna-Luton (LTN) dňa 19. januára 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Londýn-Stansted za 36 EUR (16.01.-18.01.2015)
Bratislava – Londýn-Luton za 36 EUR (14.01.-19.01.2015)

Londýn (doprava)

Cenovo lákavé pozemné cestovanie po Británii či do Európy

Z neuveriteľne rušného Londýna za rozumná “dukáty” docestujete s low costovým autobusovm dopravcom Megabus do celého Anglicka, Walesu a Škótska (a na niektorých trasách aj so sesterským nízkonákladovým železničným prepravcom Megatrain). Výhodné ponuky však existujú ale i do západoeurópskych veľkomiest ako Paríž, Brusel, Amsterdam, Dublin či Barcelona. Ceny na niektorých linkách v dostatočnom časovom predstihu začínajú na 1 GBP v rámci “ostrova” a za tú istú sumu máte možnosť v pravidelných promoakciách doputovať aj do kontinentálnej Európy (i keď oveľa častejšia “začiatočná” cena do Paríža či Bruselu bude od 5 GBP/smer).

Ako do Londýna z letiska?

Najekonomickejšiu prepravu za rozumný peniaz (od 2 GBP pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu) medzi medzinárodnými londýnskymi letiskami Luton (LTN), Stansted (STN), Gatwick (LGW) a centrom mesta zaisťuje low costový dopravca EasyBus (dcérska spoločnosť EasyGroup, do ktorej patrí i nízkonákladová aerolínia Easy Jet). Pokiaľ sa potrebujete presunúť do centra Londýna, poslúži Vám linka oranžového EasyBus-u z Lutonu (a zo Stanstedu) na Baker Street, pokračujúca na autobusový terminál na Victoria Street (odkiaľ vyráža aj Megabus).

Výhodná ponuka transkontinentálnych letov z Londýna

Ak by ste chceli využiť jedny z množstva cenovo pútavých leteniek z londýnskeho letiska Gatwick (LGW), zrejme najjednoduchším riešením bude nízkonákladový letecký prískok priamo sem (prípadne z Lutonu/LTN cez Victoria Bus Station s EasyBus). Z Gatwicku (LGW) Vás očakávajú v porovnaní s najväčším britským leteckým prístavom Heathrow (LHR) letenky za oveľa nižšie sumy. Z nich pravdepodobne najvýhodnejšími budú charterové lety do celého sveta s britskými leteckými spoločnosťami Thomson Airways (TUI), Thomas Cook Airlines či Monarch Airlines – medzi veľmi vábivé sa zaraďujú hlavne chartre do Karibiku (Florida/USA, Mexiko/Mayská rivéra, Kuba, atď.).

0