VLetenky

Londýn s Ryanair od 20 EUR

Tower Bridge
Neuveriteľne fotogenický Tower Bridge, jedna z ikon britského Londýna (foto: fotofan1/Pixabay/CC0)

Nielen znamenité hlavné mesto Spojeného kráľovstva máte príležitosť spoznať počas zimy s leteckou spoločnosťou Ryanair (s odletom zo slovenskej metropoly Bratislava).

Spiatočné letenky do londýnskych leteckých prístavov Stansted a Luton sú v predaji za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri cestovaní s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu januára 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 13. januára a návrat z londýnskeho letiska Stansted (STN) dňa 20. januára 2016.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z bratislavského letiska (BTS) dňa 13. januára a návrat z Londýna-Luton (LTN) dňa 20. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Londýn-Stansted za 20 EUR (13.01.-20.01.2016)
Bratislava – Londýn-Luton za 20 EUR (13.01.-20.01.2016)

Londýn (doprava)

Cenovo atraktívne pozemné cestovanie po Británii či do Európy

Z nesmierne pulzujúceho Londýna za rozumný peniaz doputujete s nízkonákladovým autobusovm dopravcom Megabus do celého Anglicka, Walesu a Škótska (a na niektorých trasách i so sesterským low costovým železničným prepravcom Megatrain). Výhodné ponuky však existujú ale aj do západoeurópskych veľkomiest ako Paríž, Brusel, Amsterdam, Dublin či Barcelona. Ceny na niektorých linkách v dostatočnom časovom predstihu začínajú na 1 GBP v rámci “ostrova” a za rovnakú sumu máte šancu v pravidelných promoakciách docestovať i do pevninskej Európy (aj keď oveľa častejšia “začiatočná” cena do Paríža či Bruselu bude od 5 GBP/smer).

Ako do Londýna z letiska?

Najekonomickejšiu prepravu za rozumnú sumu (od 2 GBP pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu) medzi medzinárodnými londýnskymi letiskami Luton (LTN), Stansted (STN), Gatwick (LGW) a centrom mesta zabezpečuje nízkonákladový dopravca EasyBus (dcérska spoločnosť EasyGroup, do ktorej patrí aj low costová aerolínia Easy Jet). Ak sa potrebujete presunúť do centra Londýna, poslúži Vám linka oranžového EasyBus-u z Lutonu (a zo Stanstedu) na Baker Street, pokračujúca na autobusový terminál na Victoria Street (odkiaľ vyráža aj Megabus).

Výhodná ponuka transkontinentálnych letov z Londýna

Pokiaľ by ste chceli využiť jedny z množstva cenovo lákavých leteniek z londýnskeho letiska Gatwick (LGW), pravdepodobne najjednoduchším riešením bude low costový letecký prískok priamo sem (prípadne z Lutonu/LTN cez Victoria Bus Station s EasyBus). Z Gatwicku (LGW) Vás čakajú v porovnaní s najväčším britským leteckým prístavom Heathrow (LHR) letenky za oveľa nižšie sumy. Z nich zrajme najvýhodnejšími budú charterové lety do celého sveta s britskými leteckými spoločnosťami Thomson Airways (TUI), Thomas Cook Airlines či Monarch Airlines – medzi veľmi priaznivé patria najmä chartre do Karibiku (Florida/USA, Mexiko/Mayská rivéra, Kuba, atď.).

0