VLetenky

Lombardia s Wizz Air za 40 EUR

Lago di Como
Pohľad na juhozápadný koniec na Lago di Como z Brunate (foto: Antonis Lamnatos/Flickr/CC BY 2.0)

Už skôr avizované nové linky z košického letiska v rámci otvorenia bázy leteckej spoločnosti Wizz Air sa z pôvodne predpokladaného spustenia od polovice septembra posúvajú už na začiatok júna 2015 a pri ich využití sa možno vybrať aj na príjemný letný výlet do talianskej Lombardie.

Spiatočné letenky do Milána sa predávajú za 40 EUR s odletom zo spomínanej východoslovenskej metropoly Košice. Uvedená suma platí pri cestovaní s malou príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia iba 20 EUR. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä v priebehu júna a augusta 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Lombardie nech bude napr. odlet z Košíc (KSC) dňa 19. júna a návrat z talianskeho letiska Miláno-Begamo (BGY) dňa 22. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Košice – Miláno-Bergamo za 40 EUR bez WDC / 20 EUR s WDC (19.06.-22.06.2015)

Nová linka leteckej spoločnosti Wizz Air z Košíc do Milána

Pravidelné letecké spojenie pod taktovkou spoločnosti Wizz Air z východoslovenských Košíc (KSC) na talianske letisko Miláno-Bergamo (BGY) bude prevádzkované od 5. júna 2015 s dvoma týždennými frekvenciami s letovými dňami pondelok a piatok (zatiaľ do konca letného letového poriadku).

Letový poriadok (05.06.-23.10.2015)
KSC-BGY W6 7679 18:40-20:30 A320 (1—5– / t.j. pondelky a piatky)
BGY-KSC W6 7680 21:00-22:40 A320 (1—5– / t.j. pondelky a piatky)

Lombardia

Pôvabné 1,3-miliónové Miláno, administratívno-politické centrum rovnomennej provincie a talianskeho regiónu Lombardia, má rozhodne čo ponúknuť cestovateľom v každom ročnom období. Priamo v samotnom Miláne istotne neobíďte príťažlivé námestie Piazza del Duomo s fascinujúcou priľahlou Galeria Vittorio Emanuele II. a presláveným milánskym Dómom, zo strechy ktorého sa Vám naskytne panoramatický výhľad na celé mesto aj so širokým okolím.

Kultúra alebo futbal?

Vášniví milovníci klasickej hudby zaiste nezostanú sklamaní v prestížnej (a nádhernej) “opernej inštitúcii” La Scala. Priaznivcov futbalovej hry určite naopak poteší legendárny “kotol” San Siro, domov oboch milánskych veľkoklubov AC a Inter, kde budú mať možnosť sledovať ligový duel talianskej Serie A či zápas európskych klubových súťaží (ako Liga Majstrov UEFA).

Čarokrásne severotalianskej jazerá

Širšie okolie Milána a prakticky vlastne celý región sa môže pochváliť fascinujúcimi jazerami. Na hranici Lombardie a susedného Piemontu naďabíte na čarovné Lago Maggiore, ktorého južný okraj delí od letiska Malpensa necelých 10 km. O niečo východnejšie sa rozkladá okúzľujúce Lago di Como. Naopak, majestátna Lombardia s pozoruhodným vedľajším Benátskom (Veneto) si delí fantastické Lago di Garda, ktorého najjužnejší výbežok leží v blízkosti historického mesta Brescia.

0