VLetenky

Lombardia s Wizz Air za 20 EUR

Lago di Como
Bellagio a Menaggio v centrálnej oblasti Lago di Como (foto: Luca Casartelli/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Zásluhou už skôr avizovaných nových liniek z košického letiska v rámci otvorenia bázy spoločnosti Wizz Air sa máte možnosť vybrať nielen na prázdninový letný výlet do Lombardie.

Spiatočné letenky do Milána (srdca severotalianskeho regiónu Lombardia) sa predávajú za 20 EUR s odletom zo spomínanej východoslovenskej metropoly Košice. Uvedená cena platí pri cestovaní s malou príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia v tomto prípade rovnakú sumu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve približne v období od augusta 2015 do marca 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Lombardie môže byť odlet z Košíc (KSC) dňa 10. augusta a návrat z letiska Miláno-Begamo (BGY) dňa 21. augusta 2015.

Rezervácia letenky:
Košice – Miláno-Bergamo za 20 EUR (10.08.-21.08.2015)

Nová linka leteckej spoločnosti Wizz Air z Košíc do Milána

Pravidelné spojenie v réžii leteckej spoločnosti Wizz Air z východoslovenských Košíc (KSC) do severotalianskeho leteckého prístavu Miláno-Bergamo (BGY) začala prevádzku 5. júna 2015 s dvoma týždennými frekvenciami s letovými dňami pondelok a piatok (v rezervačnom systéme aerolínie už figurujú lety i na zimný letový poriadok s nezmenenými frekvenciami aj letovými časmi).

Letový poriadok (od 05.06.2015)
KSC-BGY W6 7679 18:40-20:30 A320 (1—5– / t.j. pondelky a piatky)
BGY-KSC W6 7680 21:00-22:40 A320 (1—5– / t.j. pondelky a piatky)

Lombardia

Pôvabné 1,3-miliónové Miláno, administratívno-politické centrum rovnomennej provincie a talianskeho regiónu Lombardia, má rozhodne čo ponúknuť cestovateľom v každom ročnom období. Priamo v samotnom Miláne istotne neobíďte príťažlivé námestie Piazza del Duomo s fascinujúcou priľahlou Galeria Vittorio Emanuele II. a legendárnym milánskym Dómom, zo strechy ktorého sa Vám naskytne panoramatický výhľad na celé mesto aj so širokým okolím.

Kultúra alebo futbal?

Vášniví milovníci klasickej hudby zaiste nezostanú sklamaní v prestížnej (a nádhernej) “opernej inštitúcii” La Scala. Priaznivcov futbalovej hry určite naopak nadchne svetoznámy “kotol” San Siro, domov oboch milánskych veľkoklubov AC a Inter, kde budú mať príležitosť sledovať ligový duel talianskej Serie A či zápas európskych klubových súťaží (ako Liga Majstrov UEFA).

Prekrásne severotalianskej jazerá

Širšie okolie Milána a prakticky vlastne celý región sa môže pochváliť fascinujúcimi jazerami. Na hranici Lombardie a susedného Piemontu naďabíte na čarovné Lago Maggiore, ktorého južný okraj oddeľuje od letiska Malpensa necelých 10 km. O niečo východnejšie sa rozkladá okúzľujúce Lago di Como. Naopak, majestátna Lombardia s pozoruhodným vedľajším Benátskom (Veneto) si delí fascinujúce Lago di Garda, ktorého najjužnejší výbežok leží v blízkosti historického mesta Brescia.

Možnosti pozemnej nízkonákladovej dopravy z Milána

S príchodom nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus na Apeninský polostrov sa otvárajú nové obzory low costového cestovania po zemi nielen po Taliansku. Zo samotného Milána (resp. z Lombardie) možno na talianskych trasách Megabusu cestovať do skvelých regiónov ako Benátsko (Verona, Padova, Benátky), Emilia-Romagna (Bologna), Piemont (Turín), Ligúria (Janov), Toskánsko (Florencia a Pisa), Kampánia (Neapol), ako aj do hlavného mesta krajiny Rím.

Ceny cestovných lístkov počas pravidelných promo akcií fy Megabus pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu začínajú na 1 EUR. V rámci ďalších trás tejto autobusovej spoločnosti po Európe možno v podobnej cenovej hladine cestovať z talianskeho Milána aj do francúzskych veľkomiest ako Paríž, Lille či Lyon (a za príplatok aj do britského Londýna).

0