VLetenky

Lombardia s Wizz Air od 40 EUR

Lago d'Iseo
Skvelé Lago d’Iseo s Monte Isola (Carzano) a Isola di Loreto (foto: Falk Lademann/Flickr/CC BY 2.0)

Úžasnú severotaliansku Lombardiu budú mať možnosť vzhliadnuť aj cestovatelia z východnej partie Slovenska vďaka novej linke leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z košického letiska).

Spiatočné letenky do Milána sa predávajú 40 EUR s odletom zo spomínanej východoslovenskej metropoly Košice. Uvedená suma platí pri cestovaní s malou príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia len 20 EUR. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na konci októbra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Lombardie môže byť odlet z Košíc (KSC) dňa 16. októbra (piatok) a návrat z talianskeho letiska Miláno-Begamo (BGY) dňa 19. októbra 2015 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Košice – Miláno-Bergamo za 40 EUR bez WDC / 20 EUR s WDC (16.10.-19.10.2015)

Nová linka leteckej spoločnosti Wizz Air z Košíc do Milána

Pravidelné letecké spojenie v réžii spoločnosti Wizz Air z východoslovenských Košíc (KSC) na talianske letisko Miláno-Bergamo (BGY) bude v prevádzke od 14. septembra 2015 s dvoma týždennými rotáciami s letovými dňami pondelok a piatok. V tejto chvíli v rezervačnom systéme aerolínie figurujú lety do 23.10.2015 (a vzhľadom na postupné uvoľňovanie tarifu do systému sa ceny môžu meniť).

Letový poriadok (14.09.-23.10.2015)
KSC-BGY W6 7679 18:40-20:30 A320 (1—5– / t.j. pondelky a piatky)
BGY-KSC W6 7680 21:00-22:40 A320 (1—5– / t.j. pondelky a piatky)

Letové časy naznačujú štart 180-miestnych lietadiel Airbus A320 spoločnosti Wizz Air (W6) z košického letiska a potvrdzujú informácie o spustení minibázy W6 v Košiciach (KSC).

Lombardia

Príťažlivé 1,3-miliónové Miláno, administratívno-politické centrum rovnomennej provincie a talianskeho regiónu Lombardia, má rozhodne čo ponúknuť cestovateľom v každom ročnom období. Priamo v samotnom Miláne určite nevynechajte pôvabné námestie Piazza del Duomo s fantastickou priľahlou Galeria Vittorio Emanuele II. a svetozámym milánskym Dómom, zo strechy ktorého sa Vám naskytne panoramatický výhľad na celé mesto aj so širokým okolím.

Kultúra alebo futbal?

Vášniví milovníci klasickej hudby istotne neostanú sklamaní v prestížnej (a prekrásnej) “opernej inštitúcii” La Scala. Fanúšikov futbalovej hry istotne naopak poteší preslávený “kotol” San Siro, domov obidvoch milánskych veľkoklubov AC a Inter, kde budú mať šancu sledovať ligový zápas talianskej Serie A či duel európskych klubových súťaží (ako Liga Majstrov UEFA).

Grandiózne severotalianskej jazerá

Širšie okolie Milána a v podstate vlastne celý región sa môže popýšiť fantastickými jazerami. Na hranici Lombardie a susedného Piemontu natrafíte na kúzelné Lago Maggiore, ktorého južný okraj oddeľuje od letiska Malpensa necelých 10 km. O čosi východnejšie sa rozprestiera očarujúce Lago di Como (obe jazerá zasahujú aj do susedného Švajčiarska). Naopak, impozantná Lombardia s pozoruhodným vedľajším Benátskom (Veneto) zdieľa fascinujúce Lago di Garda, ktorého najjužnejší výbežok leží v blízkosti historického mesta Brescia a neveľmi vzdialeného Bergama.

0