VLetenky

Lombardia s Wizz Air od 20 EUR

Lago di Como
Pohľad na Menaggio v centrálnej oblasti Lago di Como (foto: Gian Luca Ponti/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Vďaka už skôr avizovaným novým linkám z košického letiska v rámci otvorenia bázy spoločnosti Wizz Air sa možno vydať nielen na prázdninový letný výlet (aj počas “predĺženého víkendu”) do Lombardie.

Spiatočné letenky do Milána (srdca severotalianskeho regiónu Lombardia) kúpite za 20 EUR s odletom zo spomínanej východoslovenskej metropoly Košice. Uvedená cena platí pri cestovaní s malou príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia v tomto prípade tú istú sumu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v priebehu letných mesiacov vrátane uvedeného obdobia letných prázdnin (t.j. od začiatku júna do konca augusta 2015).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Lombardie nech poslúži odlet z Košíc (KSC) dňa 14. augusta (piatok) a návrat z letiska Miláno-Begamo (BGY) dňa 17. augusta 2015 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Košice – Miláno-Bergamo za 20 EUR (14.08.-17.08.2015)

Nová linka leteckej spoločnosti Wizz Air z Košíc do Milána

Pravidelné spojenie v réžii leteckej spoločnosti Wizz Air z východoslovenských Košíc (KSC) do severotalianskeho leteckého prístavu Miláno-Bergamo (BGY) bude v prevádzke od 5. júna 2015 s dvoma týždennými rotáciami s letovými dňami pondelok a piatok (v rezervačnom systéme aerolínie už figurujú lety aj na zimný letový poriadok s nezmenenými frekvenciami i letovými časmi).

Letový poriadok (od 05.06.2015)
KSC-BGY W6 7679 18:40-20:30 A320 (1—5– / t.j. pondelky a piatky)
BGY-KSC W6 7680 21:00-22:40 A320 (1—5– / t.j. pondelky a piatky)

Lombardia

Príťažlivé 1,3-miliónové Miláno, administratívno-politické centrum rovnomennej provincie a talianskeho regiónu Lombardia, má rozhodne čo ponúknuť cestovateľom v každom ročnom období. Priamo v samotnom Miláne určite nevynechajte pôvabné námestie Piazza del Duomo s fantastickou priľahlou Galeria Vittorio Emanuele II. a svetoznámym milánskym Dómom, zo strechy ktorého sa Vám naskytne panoramatický výhľad na celé mesto i so širokým okolím.

Kultúra alebo futbal?

Vášniví milovníci klasickej hudby zaiste neostanú sklamaní v prestížnej (a prekrásnej ) “opernej inštitúcii” La Scala. Fanúšikov futbalovej hry istotne naopak poteší preslávený “kotol” San Siro, domov oboch milánskych veľkoklubov AC a Inter, kde budú mať príležitosť sledovať ligový zápas talianskej Serie A či duel európskych klubových súťaží (ako Liga Majstrov UEFA).

Nádherné severotalianskej jazerá

Širšie okolie Milána a v podstate vlastne celý región sa môže popýšiť fantastickými jazerami. Na hranici Lombardie a susedného Piemontu natrafíte na kúzelné Lago Maggiore, ktorého južný okraj oddeľuje od letiska Malpensa necelých 10 km. O čosi východnejšie sa rozprestiera očarujúce Lago di Como. Naopak, impozantná Lombardia s pozoruhodným vedľajším Benátskom (Veneto) si delí fascinujúce Lago di Garda, ktorého najjužnejší výbežok leží v blízkosti historického mesta Brescia.

0