VLetenky

Lombardia s Wizz Air od 16 EUR

Lago di Como
Sugestívna nočná panoráma Lago di Como okolo Trezzone (foto: Edwin van Buuringen/Flickr/CC BY 2.0)

Na víkendový výlet (počas chladnejšieho obdobia) do Lombardie poletia cestovatelia z východnejších oblastí Slovenska aj vďaka linke spoločnosti Wizz Air z jej (mini)bázy na košickom letisku.

Spiatočné letenky do Milána (srdca severotalianskeho regiónu Lombardia) sa predávajú za 16 EUR s odletom zo spomínanej východoslovenskej metropoly Košice.

Uvedená suma platí pri cestovaní s malou príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Clubu (WDC) zaplatia v tomto prípade rovnakú cenu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v čase od januára do apríla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Lombardie nech poslúži odlet z Košíc (KSC) dňa 15. januára a návrat z letiska Miláno-Begamo (BGY) dňa 18. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Miláno-Bergamo za 16 EUR (15.01.-18.01.2016)

Lombardia

Príťažlivé 1,3-miliónové Miláno, administratívno-politické centrum rovnomennej provincie a talianskeho regiónu Lombardia, má rozhodne čo ponúknuť cestovateľom v každej ročnej dobe. Priamo v samotnom Miláne určite nevynechajte pôvabné námestie Piazza del Duomo s fantastickou priľahlou Galeria Vittorio Emanuele II. a svetoznámym milánskym Dómom, zo strechy ktorého sa Vám naskytne panoramatický výhľad na celé mesto i so širokým okolím.

Kultúra alebo futbal?

Vášniví milovníci klasickej hudby zaiste neostanú sklamaní v prestížnej (a prekrásnej) “opernej inštitúcii” La Scala. Fanúšikov futbalovej hry istotne naopak nadchne legendárny “kotol” San Siro, domov oboch milánskych veľkoklubov AC a Inter, kde budú mať možnosť sledovať ligový zápas talianskej Serie A či duel európskych klubových súťaží (ako Liga Majstrov UEFA).

Nádherné severotalianske jazerá

Širšie okolie Milána a v podstate vlastne celý región sa môže popýšiť fantastickými jazerami. Na hranici Lombardie a susedného Piemontu natrafíte na kúzelné Lago Maggiore, ktorého južný okraj delí od letiska Malpensa necelých 10 km. O čosi východnejšie sa rozprestiera očarujúce Lago di Como. Naopak, impozantná Lombardia s pozoruhodným vedľajším Benátskom (Veneto) zdieľa fantastické Lago di Garda, ktorého najjužnejší výbežok leží v blízkosti historického mesta Brescia.

Možnosti pozemnej low costovej dopravy z Milána

S príchodom nízkonákladového autobusového dopravcu Megabus na Apeninský polostrov sa otvárajú nové obzory low costového cestovania po zemi nielen po Taliansku. Zo samotného Milána (resp. z Lombardie) sa dá na talianskych trasách Megabusu cestovať do úžasných regiónov ako Benátsko (Verona, Padova, Benátky), Emilia-Romagna (Bologna), Piemont (Turín), Ligúria (Janov), Toskánsko (Florencia a Pisa), Kampánia (Neapol), ako i do hlavného mesta krajiny Rím.

Ceny cestovných lístkov počas pravidelných promo akcií fy Megabus pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu začínajú na 1 EUR. V rámci ďalších trás tejto autobusovej spoločnosti po Európe sa dá v podobnej cenovej hladine cestovať z talianskeho Milána i do francúzskych veľkomiest ako Paríž, Lille či Lyon (a za príplatok aj do britského Londýna).

0