VLetenky

Lofoty a Vesterály s Norwegian Air Shuttle od 249 EUR

Reine
Neskutočné Reine na juhu Lofotov z Reinebringen (448 m) (foto: Vasile Cotovanu/Flickr/CC BY 2.0)

Jednu z najpríťažlivejších partií Nórska, fantastické súostrovie Lofoty a Vesterály za polárnym kruhom, možno vzhliadnuť aj počas letných prázdnin s Norwegian Air Shuttle (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky na Lofoty a Vesterály (Harstad/Narvik Airport v Evenes/EVE) sa dajú kúpiť za 249 EUR s odletom zo stovežatej Prahy. V cene 260 EUR možno letieť aj z viedenského letiska a za podobnú sumu, resp. neveľký príplatok z Krakova (od 263 EUR) či z Budapešti (od 276 EUR).

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (v závislosti od konkrétneho zvoleného routingu) v obmedzenom množstve počas letného letového poriadku, t.j. od (začiatku) apríla do (konca) októbra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie letenky na Lofoty a Vesterály nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 18. augusta s návratom z letiska Harstad/Narvik (EVE) dňa 25. augusta 2015 (za 249 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 10. augusta s návratom z letiska Harstad/Narvik (EVE) dňa 17. augusta 2015 (za 260 EUR).

Rezervácia leteniek:
Praha – Harstad/Narvik za 249 EUR (18.08.-25.08.2015)
Viedeň – Harstad/Narvik za 260 EUR (10.08.-17.08.2015)

Lofoty a Vesterály

Mestečko Evenes (EVE) Vás očakáva medzi “kontinentálnym” Narvikom a “ostrovným” mestom Harstad na excelentných Vesteráloch. Mimochodom, z Narviku to už nemáte ďaleko ani do susedného Švédska, kde nájdete v neveľkej vzdialenosti od neho grandiózny národný park Abisko. Za spojnicu susedných Lofotov s pevninou sa považuje medzinárodná cesta E10 – z Evenes Airport do Svolværu docestujete pravidelnou autobusovou dopravou asi za tri hodiny. K ďalším alternatívam dopravy sa radí lodné spojenie s mestom Bodø (približne šesť hodín do Svolværu).

V tejto nádhernej oblasti si rozhodne nenechajte ujsť spomínaný Svolvær (obzvlášť horolezcov istotne okúzlia dramatické útesy Svolværgeita) a grandiózny – úzky a strmý Trollfjorden. Ďalej Vás po ceste čaká prekrásne Leknes či znamenité Reine s nesmierne fotogenickým údolím ľadovcového pôvodu a neďalekým Å na konci trasy E10. Samotné Å bude určite patriť medzi sídla s najkratším menom na svete (usadlostí s rovnakým názvom sa však nachádza v Nórsku viac).

0