VLetenky

Lofoty a Vesterály s Norwegian Air Shuttle od 219 EUR

Reine
Neskutočne fotogenické Reine na juhu Lofotov z Reinebringen (448 m) (foto: Leif/Flickr/CC BY 2.0)

Jednu z najpríťažlivejších partií Nórska, fantastické súostrovie Lofoty a Vesterály za polárnym kruhom, máte možnosť uvidieť aj na konci leta so spoločnosťou Norwegian Air Shuttle (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na Lofoty a Vesterály (Harstad/Narvik Airport v Evenes/EVE) sa predávajú za 219 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v období od polovice augusta do polky septembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Lofoty a Vesterály nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 19. augusta s návratom z letiska Harstad/Narvik (EVE) dňa 25. augusta 2015.

Rezervácia leteniek:
Praha – Harstad/Narvik za 219 EUR (19.08.-25.08.2015)

Lofoty a Vesterály

Mestečko Evenes (EVE) Vás očakáva medzi “kontinentálnym” Narvikom a “ostrovným” mestom Harstad na fenomenálnych Vesteráloch. Mimochodom, z Narviku to už nemáte ďaleko ani do susedného Švédska, kde nájdete v neveľkej vzdialenosti od neho vynikajúci národný park Abisko. Za spojnicu susedných Lofotov s pevninou sa považuje medzinárodná cesta E10 – z Evenes Airport do Svolværu docestujete pravidelnou autobusovou dopravou asi za tri hodiny. K ďalším alternatívam dopravy sa radí lodné spojenie s mestom Bodø (približne šesť hodín do Svolværu).

V tejto nádhernej oblasti si rozhodne nenechajte ujsť spomínaný Svolvær (obzvlášť horolezcov istotne okúzlia dramatické útesy Svolværgeita) a geniálny – úzky a strmý Trollfjorden. Ďalej Vás po ceste čaká prekrásne Leknes či famózne Reine s nesmierne fotogenickým údolím ľadovcového pôvodu a neďalekým Å na konci trasy E10. Samotné Å bude určite patriť medzi sídla s najkratším menom na svete (usadlostí s rovnakým názvom sa však nachádza v Nórsku viac).

0