VLetenky

Lofoty a Vesterály s Norwegian Air Shuttle od 175 EUR

Reine
Malebná idylická krajinka v oblasti Reine na juhu Lofotov (foto: Nelson Minar/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Jednu z najpríťažlivejších častí Nórska, fantastické súostrovie Lofoty a Vesterály za polárnym kruhom, možno vzhliadnuť v chladnejšom období s Norwegian Air Shuttle (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky na Lofoty a Vesterály (Harstad/Narvik Airport v Evenes/EVE) sa dajú kúpiť za 175 EUR s odletom z poľského Krakova. V cene 183 EUR sa dá letieť taktiež z českej Prahy, za 188 EUR doletíte z maďarskej Budapešti a letenky z rakúskej Viedne Vás vyjdú 194 EUR.

Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (v závislosti od konkrétneho zvoleného odletového miesta) predovšetkým počas prvého kvartálu roku 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie letenky na Lofoty a Vesterály môže byť odlet z Krakova (KRK) dňa 2. marca s návratom z nórskeho letiska Harstad/Narvik (EVE) dňa 9. marca 2016.

Rezervácia leteniek:
Krakov – Harstad/Narvik za 175 EUR (02.03.-09.03.2016)
Praha – Harstad/Narvik za 183 EUR (02.03.-09.03.2016)
Budapešť – Harstad/Narvik za 188 EUR (02.03.-08.03.2016)
Viedeň – Harstad/Narvik za 194 EUR (02.03.-09.03.2016)

Lofoty a Vesterály

Mestečko Evenes (EVE) Vás očakáva medzi “kontinentálnym” Narvikom a “ostrovným” mestom Harstad na obdivuhodných Vesteráloch. Mimochodom, z Narviku to už nemáte ďaleko ani do susedného Švédska, kde nájdete v neveľkej vzdialenosti od neho vynikajúci národný park Abisko. Za spojnicu susedných Lofotov s pevninou sa považuje medzinárodná cesta E10 – z Evenes Airport do Svolværu docestujete pravidelnou autobusovou dopravou asi za tri hodiny. K ďalším alternatívam dopravy sa radí lodné spojenie s mestom Bodø (približne šesť hodín do Svolværu).

V tejto nádhernej oblasti si rozhodne nenechajte ujsť spomínaný Svolvær (obzvlášť horolezcov istotne okúzlia dramatické útesy Svolværgeita) a fenomenálny – úzky a strmý Trollfjorden. Ďalej Vás po ceste čaká prekrásne Leknes či famózne Reine s nesmierne fotogenickým údolím ľadovcového pôvodu a neďalekým Å na konci trasy E10. Samotné Å bude určite patriť medzi sídla s najkratším menom na svete (usadlostí s rovnakým názvom sa však nachádza v Nórsku viac).

0