VLetenky

Lofoty a Vesterály s Norwegian Air Shuttle od 158 EUR

Reine
Fotogenická idylická krajinka v oblasti Reine na juhu Lofotov (foto: Oberlehner/Pixabay/CC0)

Jednu z najkrajších partií Nórska, fascinujúce súostrovie Lofoty a Vesterály za polárnym kruhom, máte príležitosť uvidieť vďaka leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Lofoty a Vesterály (Harstad/Narvik Airport v Evenes/EVE) sa predávajú za 158 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä počas februára a marca 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie letenky na Lofoty a Vesterály nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. marca s návratom z nórskeho letiska Harstad/Narvik (EVE) dňa 27. marca 2019.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Harstad/Narvik za 158 EUR (20.03.-27.03.2019)

VIE-EVE
Viedeň – Harstad/Narvik (Evenes) (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Lofoty a Vesterály

Mestečko Evenes (EVE) Vás čaká medzi “pevninským” Narvikom a “ostrovným” mestom Harstad na obdivuhodných Vesteráloch. Mimochodom, z Narviku to už nemáte ďaleko ani do susedného Švédska, kde nájdete v neveľkej vzdialenosti od neho výborný národný park Abisko. Za spojnicu susedných Lofotov s pevninou sa pokladá medzinárodná cesta E10 – z Evenes Airport do Svolværu doputujete pravidelnou autobusovou dopravou asi za tri hodiny. K ďalším variantám dopravy patrí lodné spojenie s mestom Bodø (zhruba šesť hodín do Svolværu).

V tejto prekrásnej oblasti si rozhodne nenechajte ujsť spomínaný Svolvær (obzvlášť horolezcov určite očaria magické útesy Svolværgeita) a geniálny – úzky a strmý Trollfjorden. Ďalej Vás po ceste očakáva nádherné Leknes či znamenité Reine s neskutočne fotogenickým údolím ľadovcového pôvodu a neďalekým Å na konci trasy E10. Samotné Å sa bude istotne zaraďovať medzi sídla s najkratším menom na svete (usadlostí s tým istým názvom sa však nachádza v Nórsku viac).

0

Add a Comment