VLetenky

Lofoty a Vesterály s Norwegian Air Shuttle od 157 EUR

Laupstad
Idylická krajinka v okolí nórskeho mestečka Laupstad v centre Lofotov (foto: tiltti/Flickr/CC BY 2.0)

Jednu z najkrajších partií Nórska, fantastické súostrovie Lofoty a Vesterály za polárnym kruhom, máte šancu spoznať (na začiatku teplejšieho obdobia) s Norwegian Air Shuttle (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Lofoty a Vesterály (Harstad/Narvik Airport v Evenes/EVE) kúpite za 157 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas apríla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie letenky na Lofoty a Vesterály môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 25. apríla (streda) s návratom z nórskeho letiska Harstad/Narvik (EVE) dňa 29. apríla 2018 (nedeľa).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Harstad/Narvik za 157 EUR (25.04.-29.04.2018 / streda – nedeľa)

VIE-EVE
Viedeň – Harstad/Narvik (Evenes) (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Lofoty a Vesterály

Mestečko Evenes (EVE) Vás očakáva medzi “pevninským” Narvikom a “ostrovným” mestom Harstad na grandióznych Vesteráloch. Mimochodom, z Narviku to už nemáte ďaleko ani do susedného Švédska, kde nájdete v neveľkej vzdialenosti od neho vynikajúci národný park Abisko. Za spojnicu susedných Lofotov s pevninou sa považuje medzinárodná cesta E10 – z Evenes Airport do Svolværu docestujete pravidelnou autobusovou dopravou asi za tri hodiny. K ďalším alternatívam dopravy patrí lodné spojenie s mestom Bodø (približne šesť hodín do Svolværu).

V tejto nádhernej oblasti si rozhodne nenechajte ujsť spomínaný Svolvær (obzvlášť horolezcov istotne okúzlia dramatické útesy Svolværgeita) a fenomenálny – úzky a strmý Trollfjorden. Ďalej Vás po ceste čaká prekrásne Leknes či famózne Reine s nesmierne fotogenickým údolím ľadovcového pôvodu a neďalekým Å na konci trasy E10. Samotné Å sa bude určite radiť medzi sídla s najkratším menom na svete (usadlostí s rovnakým názvom sa však nachádza v Nórsku viac).

0