VLetenky

Lofoty a Vesterály s Norwegian Air Shuttle od 153 EUR

Reine
Lofoty, ostrovček Sakrisøy (foto: Svein-Magne Tunli – tunliweb.no/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Jednu z najkrajších partií Nórska, fascinujúce súostrovie Lofoty a Vesterály za polárnym kruhom, máte možnosť uvidieť (aj na začiatku teplejšieho obdobia) s Norwegian Air Shuttle (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Lofoty a Vesterály (Harstad/Narvik Airport v Evenes/EVE) sa dajú kúpiť za 153 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve od polovice januára do konca mája 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu lebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie letenky na Lofoty a Vesterály nech bude napr. odlet z českej Prahy (PRG) dňa 24. mája (štvrtok) s návratom z nórskeho letiska Harstad/Narvik (EVE) dňa 28. mája 2018 (pondelok).

Rezervácia leteniek:
Praha – Harstad/Narvik za 153 EUR (24.05.-28.05.2018)

Lofoty a Vesterály

Mestečko Evenes (EVE) Vás čaká medzi “kontinentom” Narvikom a “ostrovným” mestom Harstad na grandióznych Vesteráloch. Mimochodom, z Narviku to už nemáte ďaleko ani do susedného Švédska, kde nájdete v neveľkej vzdialenosti od neho výborný národný park Abisko. Za spojnicu susedných Lofotov s pevninou sa pokladá medzinárodná cesta E10 – z Evenes Airport do Svolværu doputujete pravidelnou autobusovou dopravou asi za tri hodiny. K ďalším variantám dopravy patrí lodné spojenie s mestom Bodø (zhruba šesť hodín do Svolværu).

V tejto prekrásnej oblasti si rozhodne nenechajte ujsť spomínaný Svolvær (obzvlášť horolezcov určite očaria magické útesy Svolværgeita) a geniálny – úzky a strmý Trollfjorden. Ďalej Vás po ceste očakáva nádherné Leknes či znamenité Reine s neskutočne fotogenickým údolím ľadovcového pôvodu a neďalekým Å na konci trasy E10. Samotné Å sa bude istotne zaraďovať medzi sídla s najkratším menom na svete (usadlostí s tým istým názvom sa však nachádza v Nórsku viac).

0