VLetenky

Liverpool s Ryanair od 51 EUR

Three Graces
Liverpool waterfront “Pier Head” s Three Graces (foto: John Hickey-Fry @ hickey-fry.com /Flickr)

K výletným cestám nielen do obľúbeného “mesta Beatles”, západoanglického Liverpoolu, možno využiť ponuku leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do Liverpoolu kúpite za 51 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä počas januára 2015.

Príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 17. januára s návratom z anglického mesta Liverpool (LPL) dňa 20. januára 2015.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Liverpool za 51 EUR (17.01.-20.01.2015)

Liverpool a širšie okolie

Znamenitý pomiliónový Liverpool, centrum regiónu Merseyside, Vás očakáva v centrálnej časti západného pobrežia Británie. Zrejme jeho najpríťažlivejšou partiou bude mimoriadne atraktívna oblasť Albert Dock a Pier Head. V Pier Head narazíte na prekrásnu architektúru v podobe “Three Graces” – neuveriteľné trio nádherných budov Royal Liver Building, Cunard Building a Port of Liverpool Building.

Populárne mesto Beatles a futbalu

V neďalekom Albert Dock narazíte na impresívne námorné múzeum, vynikajúcu galériu Tate Liverpool a samozrejme výbornú The Beatles Story – venujúce sa skupine, ktorá Liverpool asi najviac preslávila. K tomu si skúste dožičiť tématickú lodnú tour s The Yellow Duck Marine. Vášniví milovníci futbalu by určite nemali vynechať zápas miestnych klubov Liverpool F.C. (Anfield) alebo Everton F.C. (Goodison Park), na ktorých vždy vládne tá nefalšovaná športová atmosféra.

Famózny Isle of Man

Pôsobivý Liverpool môže byť taktiež vcelku výhodným východiskovým bodom na návštevu pohodového (neveľmi vzdialeného) Isle of Man, položeného približne na polceste medzi Merseyside a severoírskym Belfastom. Na ostrov Man docestujete pravidelnou lodnou dopravou (so spoločnosťou Steam Pocket Company) alebo letecky (s britskými loow costovými aerolíniami Easy Jet či Flybe).

Magický Severný Wales

Skvelý Liverpool taktiež patrí k relatívne dobrým miestam, odkiaľ podniknúť výlet do neďalekého severného Walesu. V tomto kúte Británie narazíte na najvyššiu horu Walesu, impozantný Mount Snowdon (1085 m) a fascinujúci okolitý národný park Snowdonia National Park so spanilou prírodou, majestátnymi zámkami a pôvabnými horskými železničkami.

0