VLetenky

Liverpool s Ryanair od 30 EUR

K výletným cestám nielen do obľúbeného “mesta Beatles”, západoanglického Liverpoolu, možno využijete výhodnú ponuku leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z poľského Krakova).

Spiatočné letenky do Liverpoolu sú v predaji za 126 PLN (alebo v prepočte cca 30 EUR) s odletom zo spomínaného krakovského letiska (a za vyše dvojnásobnú cenu aj z Bratislavy). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu novembra 2013. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu (len) s príručnou batožinou.

Príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Krakova (KRK) dňa 22. novembra s návratom z anglického mesta Liverpool (LPL) dňa 27. novembra 2013 (za 126 PLN/30 EUR).

Alternatívou rezervácie letenky môže byť odlet z bratislavského letiska M.R. Štefánika (BTS) dňa 12. novembra s návratom z Liverpoolu (LPL) dňa 26. novembra 2013 (za 65 EUR).

Rezervácia letenky:
Krakov – Liverpool za 126 PLN (22.11.-27.11.2013)
Bratislava – Liverpool za 65 EUR (12.11.-26.11.2013)

Liverpool a širšie okolie

Znamenitý pomiliónový Liverpool, centrum regiónu Merseyside, Vás očakáva v centrálnej časti západného pobrežia Británie. Zrejme jeho najpríťažlivejšou časťou bude mimoriadne atraktívna oblasť Albert Dock a Pier Head. V Pier Head narazíte na prekrásnu architektúru v podobe “Three Graces” – neuveriteľné trio nádherných budov Royal Liver Building, Cunard Building a Port of Liverpool Building.

Populárne mesto Beatles a futbalu

V neďalekom Albert Dock naďabíte na impresívne námorné múzeum, vynikajúcu galériu Tate Liverpool a samozrejme výbornú The Beatles Story – venujúce sa skupine, ktorá Liverpool asi najviac preslávila. K tomu si skústedať tematickú lodnú tour s The Yellow Duck Marine. Vášniví milovníci futbalu by rozhodne nemali vynechať zápas miestnych klubov Liverpool F.C. (Anfield) alebo Everton F.C. (Goodison Park), na ktorých vždy vládne tá pravá športová atmosféra.

Famózny Isle of Man

Pôsobivý Liverpool môže byť taktiež vcelku vhodným východiskovým bodom na návštevu pohodového (neveľmi vzdialeného) Isle of Man, položeného približne na polceste medzi Merseyside a severoírskym Belfastom. Na ostrov Man docestujete pravidelnou lodnou dopravou (so spoločnosťou Steam Pocket Company) alebo letecky (s britskými nízkonákladovými aerolíniami Easy Jet či Flybe).

Magický Severný Wales

Skvelý Liverpool taktiež patrí k pomerne dobrým miestam, odkiaľ podniknúť výlet do neďalekého severného Walesu. V tomto kúte Británie naďabíte na najvyššiu horu Walesu, impozantný Mount Snowdon (1085 m) a fascinujúci okolitý národný park Snowdonia National Park so spanilou prírodou, majestátnymi zámkami a pôvabnými horskými železničkami.

0