VLetenky

Liverpool s Ryanair od 20 EUR

Wales
Odskočíte si do Snowdonia National Park v severnom Walese? (foto: Stuart Madden/Flickr/CC BY 2.0)

Na príjemný výlet nielen do populárneho “mesta Beatles”, západoanglického Liverpoolu, možno využiť ponuku leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z Bratislavy).

Spiatočné letenky do britského veľkomesta Liverpool sa predávajú za 20 EUR s odletom zo spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu januára 2016.

Príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Bratislavy (BTS) dňa 14. januára s návratom z anglického mesta Liverpool (LPL) dňa 21. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Liverpool za 20 EUR (14.01.-21.01.2016)

Liverpool a širšie okolie

Famózny pomiliónový Liverpool, centrum regiónu Merseyside, Vás čaká v centrálnej partii západného pobrežia Británie. Pravdepodobne jeho najpôvabnejšou časťou bude výnimočne pútavá oblasť Albert Dock a Pier Head. V Pier Head naďabíte na nádhernú architektúru v podobe “Three Graces” – neskutočné trio prekrásnych budov Royal Liver Building, Cunard Building a Port of Liverpool Building.

Obľúbené mesto Beatles a futbalu

V neďalekom Albert Dock naďabíte na pôsobivé námorné múzeum, výborné galériu Tate Liverpool a samozrejme vynikajúcu The Beatles Story – venujúce sa skupine, ktorá Liverpool asi najviac preslávila. K tomu si skúste dopriať tématickú lodnú tour s The Yellow Duck Marine. Vášniví milovníci futbalu by istotne nemali vynechať zápas miestnych klubov Liverpool F.C. (Anfield) alebo Everton F.C. (Goodison Park), na ktorých vždy vládne tá nefalšovaná športová atmosféra.

Znamenitý Isle of Man

Impresívny Liverpool môže byť takisto celkom vhodným východiskovým bodom na návštevu príjemného (neveľmi vzdialeného) Isle of Man, situovaného zhruba na polceste medzi Merseyside a severoírskym Belfastom. Na ostrov Man doputujete pravidelnou lodnou dopravou (so spoločnosťou Steam Pocket Company) alebo letecky (s britskými nízkonákladovými aerolíniami Easy Jet či Flybe).

Dramatický Severný Wales

Úžasný Liverpool sa takisto radí k pomerne dobrým miestam, odkiaľ podniknúť výlet do neďalekého severného Walesu. V tomto kúte Británie naďabíte na najvyššiu horu Walesu, majestátny Mount Snowdon (1085 m) a fantastický okolitý národný park Snowdonia National Park so spanilou prírodou, impozantnými zámkami a príťažlivými horskými železničkami.

0