VLetenky

Lisabon s Wizz Air od 91 EUR

Lisabon
Lisabonská Torre de Belém pri ústí rieky Tajo do Atlantiku (foto: Chrismatos/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen na návštevu prímorského portugalského Lisabonu s úžasným širším okolím máte príležitosť využiť nové pravidelné spojenie leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Lisabonu sa predávajú za 27980 HUF (alebo v prepočte cca 91 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 21780 HUF (asi 71 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas doby platnosti budúceho zimného letového poriadku (t.j. od konca októbra 2015 do konca marca 2016).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 25. novembra s návratom z portugalského Lisabonu (LIS) dňa 29. novembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Lisabon za 27980 HUF bez WDC / 21780 HUF s WDC (25.11.-29.11.2015)

Lisabon

Pôvabný portugalský Lisabon sa môže pochváliť prívlastkom najzápadnejšieho hlavného mesta (kontinentálnej) Európy. V rámci európskeho svetadielu sa takisto radí medzi miesta s najteplejšími zimami (a aj preto sa jeho návštevy v chladnejšom období nemusíte obávať). Bol postavený (rovnako ako Rím takiež) na siedmich pahorkoch, pri ústí rieky Tajo (Tagus) do Atlantiku.

I keď obrovské množstvo cestovateľských špecialít Vás očakáva aj v samotnom rušnom Lisabone, v žiadnom prípade si nenechajte ujsť návštevu neďalekého historického mestečka Sintra s prekrásnym stredovekým zámkom. Neveľmi ďaleko to nebudete mať ani do najzápadnejšieho bodu pevninskej Európy – nesmierne fotogenického mysu Cabo da Roca.

0