VLetenky

Lisabon s Wizz Air od 80 EUR

Lisabon
Palácio de Monserrate (Sintra) pri Lisabone (foto: Maragato1976/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen na návštevu prímorského portugalského Lisabonu s úžasným širším okolím máte príležitosť využiť promo akciu leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Lisabonu sa dajú kúpiť za 24984 HUF (alebo v prepočte cca 80 EUR) s odletom zo spomínanej budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 20344 HUF (asi 65 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas prvého kvartálu 2016 (s predajom do 26. novembra).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 10. februára s návratom z portugalského Lisabonu (LIS) dňa 14. februára 2016.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Lisabon za 24984 HUF bez WDC / 20344 HUF s WDC (10.02.-14.02.2016)

Lisabon (a okolie)

Pôvabný portugalský Lisabon sa môže pochváliť prívlastkom najzápadnejšieho hlavného mesta (kontinentálnej) Európy. V rámci európskeho svetadielu sa takisto radí medzi miesta s najteplejšími zimami (a aj preto sa jeho návštevy v chladnejšom období nemusíte obávať). Bol postavený (taktiež ako Rím taktiež) na siedmich pahorkoch, pri ústí rieky Tajo (Tagus) do Atlantiku.

Skvelá Sintra i mys Cabo da Roca

I keď obrovské množstvo cestovateľských špecialít Vás očakáva aj v samotnom rušnom Lisabone, v žiadnom prípade si nenechajte ujsť návštevu neďalekého historického mestečka Sintra s prekrásnym stredovekým zámkom. Neveľmi ďaleko to nebudete mať ani do najzápadnejšieho bodu pevninskej Európy – nesmierne fotogenického mysu Cabo da Roca.

0