VLetenky

Lisabon s Wizz Air od 79 EUR

Lisabon
Palácio de Monserrate v Sintra pri Lisabone (foto: Cláudia Almeida/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Nielen na návštevu prímorského portugalského Lisabonu so skvelým širším okolím máte šancu využiť promo akciu leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Lisabonu sa dajú kúpiť za 24984 HUF (alebo v prepočte cca 79 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 20344 HUF (asi 65 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu cenu nájdete v obmedzenom množstve vo februári, marci, septembri a októbri 2016 (s predajom do 6. januára).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 24. februára s návratom z portugalského Lisabonu (LIS) dňa 2. marca 2016.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Lisabon za 24984 HUF bez WDC / 20344 HUF s WDC (24.02.-02.03.2016)

Lisabon (a okolie)

Príťažlivý portugalský Lisabon sa môže popýšiť prívlastkom najzápadnejšieho hlavného mesta (pevninskej) Európy. V rámci európskeho kontinentu sa taktiež zaraďuje medzi miesta s najteplejšími zimami (a i preto sa jeho návštevy v chladnejšom období nemusíte obávať). Bol vybudovaný (rovnako ako Rím takisto) na siedmich pahorkoch, pri ústí rieky Tajo (Tagus) do Atlantiku.

Excelentná Sintra i mys Cabo da Roca

Aj keď obrovské množstvo cestovateľských pozoruhodností Vás čaká i v samotnom pulzujúcom Lisabone, v žiadnom prípade si nenechajte ujsť návštevu neďalekého historického mestečka Sintra s nádherným stredovekým zámkom. Neveľmi ďaleko to nebudete mať ani do najzápadnejšieho bodu kontinentálnej Európy – neskutočne fotogenického mysu Cabo da Roca.

0