VLetenky

Lisabon s Wizz Air od 58 EUR

Lisabon
Torre de Belém pri ústí Tajo do Atlantiku (foto: Daniel Feliciano/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.5)

Nielen na návštevu prímorského portugalského Lisabonu so skvelým širším okolím máte šancu využiť promo akciu leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Lisabonu sa dajú kúpiť za 17990 HUF (alebo v prepočte cca 58 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Hlavnou podmienkou dosiahnutia avizovanej ceny bude nákup (minimálne) dvoch obojsmerných leteniek, kedy druhý cestovateľ dostáva letenku v podstate (viacmenej) zdarma.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 12390 HUF/na osobu (asi 40 EUR pri kúpe dvoch leteniek). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve hlavne v priebehu prvého kvartálu 2016 s predajom v priebehu 19. mája.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Budapešti (BUD) dňa 3. februára s návratom z Lisabonu (LIS) dňa 7. februára 2016 (za 17990 HUF/osoba bez WDC – cca 58 EUR).

Rezervácia leteniek (cena za dve osoby):
Budapešť – Lisabon za 35980 HUF bez WDC / 24780 HUF s WDC (03.02.-07.02.2016)

Lisabon

Príťažlivý portugalský Lisabon sa môže popýšiť prívlastkom najzápadnejšieho hlavného mesta (pevninskej) Európy. V rámci európskeho kontinentu sa taktiež zaraďuje medzi miesta s najteplejšími zimami (a aj preto sa jeho návštevy v chladnejšom období nemusíte obávať). Bol vybudovaný (takisto ako Rím takiež) na siedmich pahorkoch, pri ústí rieky Tajo (Tagus) do Atlantiku.

Aj keď obrovské množstvo cestovateľských pozoruhodností Vás čaká i v samotnom rušnom Lisabone, v žiadnom prípade si nenechajte ujsť návštevu neďalekého historického mestečka Sintra s nádherným stredovekým zámkom. Neveľmi ďaleko to nebudete mať ani do najzápadnejšieho bodu kontinentálnej Európy – neuveriteľne fotogenického mysu Cabo da Roca.

0