VLetenky

Lisabon s Wizz Air od 109 EUR

Azenhas do Mar
Azenhas do Mar pri historickom meste Sintra v blízkosti Lisabonu (foto: ricardo/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen na návštevu prímorského portugalského Lisabonu so skvelým širším okolím máte šancu využiť nové pravidelné spojenie leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Lisabonu kúpite za 33980 HUF (alebo v prepočte cca 109 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 27780 HUF (asi 89 EUR).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 25. mája s návratom z portugalského Lisabonu (LIS) dňa 5. júna 2015.

Veľmi obmedzené množstvo ďalších termínov bude k dispozícii za podobnú sumu/relatívne rozumný príplatok v podobnom časovom období (t. v priebehu jarných mesiacov).

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Lisabon za 33980 HUF / 27780 HUF (25.05.-05.06.2015)

Lisabon

Príťažlivý portugalský Lisabon sa môže popýšiť prívlastkom najzápadnejšieho hlavného mesta (pevninskej) Európy. V rámci európskeho kontinentu sa taktiež zaraďuje medzi miesta s najteplejšími zimami (a aj preto sa jeho návštevy v chladnejšom období nemusíte obávať). Bol vybudovaný (rovnako ako Rím takisto) na siedmich pahorkoch, pri ústí rieky Tajo (Tagus) do Atlantiku.

Aj keď obrovské množstvo cestovateľských pozoruhodností Vás čaká aj v samotnom rušnom Lisabone, v žiadnom prípade si nenechajte ujsť návštevu neďalekého historického mestečka Sintra s nádherným stredovekým zámkom. Neveľmi ďaleko to nebudete mať ani do najzápadnejšieho bodu kontinentálnej Európy – neuveriteľne fotogenického mysu Cabo da Roca.

0