VLetenky

Lisabon s TAP Portugal za 148 EUR

Sintra
Palácio de Monserrate pri historickom Sintra blízko Lisabonu (foto: kkmarais/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen na návštevu príjemného Lisabonu (aj v priebehu leta) máte šancu využiť priame letecké spojenie leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do portugalského hlavného mesta Lisabon kúpite za 148 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (pri aplikácii kupónu “SUNPROMO” oprávňujúceho na zľavu 15% – v tomto prípade zo základnej ceny 174 EUR). Tarifné podmienky určujú cesty v čase od 1. marca do 30. novembra 2015 (s výnimkou blackoutu 19.03.-12.04.2015 a 16.06.-20.09.2015), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 20. februára. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v období od polovice apríla do polky júna a od konca októbra do konca novembra 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. júna s návratom z portugalského Lisabonu (LIS) dňa 9. júna 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Lisabon za 148 EUR (02.06.-09.06.2015 / priamy odkaz s aplikovaným promokódom)

Lisabon

Pôvabný portugalský Lisabon sa môže pochváliť prívlastkom najzápadnejšieho hlavného mesta (kontinentálnej) Európy. V rámci európskeho svetadielu sa takisto radí medzi miesta s najteplejšími zimami (a aj preto sa jeho návštevy v chladnejšom čase nemusíte obávať). Bol postavený (rovnako ako Rím taktiež) na siedmich pahorkoch, pri ústí rieky Tajo (Tagus) do Atlantiku.

I keď obrovské množstvo cestovateľských špecialít Vás očakáva aj v samotnom pulzujúcom Lisabone, v žiadnom prípade si nenechajte ujsť prehliadku neďalekého historického “mestečka” Sintra s prekrásnym zámkom. Relatívne ďaleko to nebudete mať ani do najzápadnejšieho bodu pevninskej Európy – nesmierne fotogenického mysu Cabo da Roca.

0