VLetenky

Lisabon s TAP Portugal od 148 EUR

Sintra
Azenhas do Mar pri historickom Sintra blízko Lisabonu (foto: Pedro Ribeiro Simões/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen na návštevu pohodového Lisabonu (aj v rámci “predĺženého víkendu”) máte príležitosť využiť priame letecké spojenie leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do portugalského hlavného mesta Lisabon kúpite za 148 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (pri aplikácii kupónu “XMASPROMO” oprávňujúceho na zľavu 15% – v tomto prípade zo základnej ceny 174 EUR). Tarifné podmienky stanovujú cesty v čase od 15. januára do 31. mája 2015 (s výnimkou blackoutu 12.02.-22.02.2015 a 20.03.-06.04.2015), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 23. decembra. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. od polovice januára do konca mája 2015 okrem horeuvedených vylúčených období).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 21. mája (štvrtok večer) s návratom z portugalského Lisabonu (LIS) dňa 24. mája 2015 (nedeľa doobeda).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Lisabon za 148 EUR (21.05.-24.05.2015 / priamy odkaz s aplikovaným promokódom)

Lisabon

Príťažlivý portugalský Lisabon sa môže popýšiť prívlastkom najzápadnejšieho hlavného mesta (pevninskej) Európy. V rámci európskeho kontinentu sa taktiež zaraďuje medzi miesta s najteplejšími zimami (a aj preto sa jeho návštevy v chladnejšom období nemusíte obávať). Bol vybudovaný (takisto ako Rím taktiež) na siedmich pahorkoch, pri ústí rieky Tajo (Tagus) do Atlantiku.

Aj keď obrovské množstvo cestovateľských pozoruhodností Vás čaká aj v samotnom rušnom Lisabone, v žiadnom prípade si nenechajte ujsť návštevu neďalekého historického mestečka Sintra s nádherným zámkom. Relatívne ďaleko to nebudete mať ani do najzápadnejšieho bodu kontinentálnej Európy – neuveriteľne fotogenického mysu Cabo da Roca.

0