VLetenky

Lisabon s Lufthansou od 129 EUR

Sintra
Palácio de Monserrate blízko Sintra pri Lisabone (foto: Tola A./Maira Santos /Flickr/CC BY 2.0)

Nielen na prehliadku pohodového Lisabonu (aj v priebehu leta) máte príležitosť využiť vcelku pútavý tarif Lufthansy v spolupráci s dcérskymi Germanwings (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do portugalského hlavného mesta Lisabon sa predávajú za 129 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas doby platnosti letného letového poriadku.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 24. júna s návratom z portugalského Lisabonu (LIS) dňa 1. júla 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Lisabon za 129 EUR (24.06.-01.07.2015 / rezervácia v NJ)
Viedeň – Lisabon za 140 EUR (08.07.-05.07.2015 / rezervácia v NJ)

Lisabon

Príťažlivý portugalský Lisabon sa môže popýšiť prívlastkom najzápadnejšieho hlavného mesta (pevninskej) Európy. V rámci európskeho kontinentu sa taktiež radí medzi miesta s najteplejšími zimami (a aj preto sa jeho návštevy v chladnejšom čase nemusíte obávať). Bol vybudovaný (rovnako ako Rím takisto) na siedmich pahorkoch, pri ústí rieky Tajo (Tagus) do Atlantiku.

Aj keď obrovské množstvo cestovateľských pozoruhodností Vás čaká aj v samotnom pulzujúcom Lisabone, v žiadnom prípade si nenechajte ujsť prehliadku neďalekého historického “mestečka” Sintra s nádherným zámkom. Relatívne ďaleko to nebudete mať ani do najzápadnejšieho bodu kontinentálnej Európy – neskutočne fotogenického mysu Cabo da Roca.

0