VLetenky

Lesotho s Virgin Atlantic od 650 EUR

Matekane Airstrip
Matekane Airstrip (2400 m) s jednou z najnebezpečnejších vzletových a pristávacích dráh sveta –
dĺžka VPD 400 m (foto: Tom Claytor/www.claytor.com /Wikimedia Commons/CC BY 4.0)

Grandiózne prírodné scenérie excelentných Dračích hôr v juhoafrickom Lesothe alias “Kingdom in the Sky” (najvyššie položenej krajine planéty podľa svojho najnižšieho miesta) majú príležitosť obdivovať nielen vášniví milovníci dych berúcich horských panorám i zásluhou leteckej spoločnosti Virgin Atlantic v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do lesothského hlavného mesta Maseru sú v predaji za 650 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. februára do 28. marca 2019, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 7. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu (t.j. počas februára a marca 2019).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Lesotha nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. februára s návratom z lesothského Maseru (MSU) dňa 20. februára 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Maseru za 650 EUR (06.02.-20.02.2019)

VIE-MSU
Viedeň, Rakúsko – Maseru, Lesotho (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Lesotho

Znamenité Lesotho sa rozprestiera na juhu čierneho kontinentu na území s rozlohou vyše 30 tisíc km², kde žijú viac ako 2 miliónov obyvateľov. Zo všetkých strán ho obkolesuje “všadeprítomná” Juhoafrická republika. Pulzujúce hlavné mesto Lesotha, rušné Maseru (1600 m), nájdete v severozápadnej časti tejto pôvabnej africkej krajiny, v neveľkej vzdialenosti od hranice s JAR.

Dramatické africké horské kráľovstvo

I vzhľadom na relatívne lepšiu bezpečnostnú situáciu v porovnaní s “okolitou” Juhoafrickou republikou môže byť práve lesothská partia Dračích hôr (Drakensberg) veľmi lákavou alternatívou a nepochybne stojí za samostatnú návštevu. Ako sme už v úvode naznačili, samotné hornaté Lesotho má status najvyššie položenej krajiny na svete podľa svojho najnižšieho miesta (v nadmorskej výške 1400 m), pričom vyše 80% tohto malebného afrického štátu leží nad 1800 m.n.m.

Hrozivé vzletové a pristávacie dráhy Lesotha

Aj s ohľadom na náročný horský terén mnohé odľahlé lokality spája s “civilizáciou” iba letecké spojene. Priaznivci letectva istotne budú poznať obávaný Matekane Air Strip (2400 m), ktorý patrí k najnebezpečnejším letiskám zemegule. Napriek skutočnosti, že tento “STOLport” neslúži pravidelnej osobnej komerčnej doprave a využívajú ho na svojich charterových letoch prevažne organizácie ako Mission Aviation Fellowship a Lesotho Flying Doctors Service, pomerne krátka vzletová a pristávacia dráha (VPD) s dĺžkou 400 m – zakončená na jednej strane 600 m vysokou stenou kaňonu rieky Ohohbeng – vzbudzuje patričný rešpekt (a súčasne vytvára situácie, kde neostáva priestor na chyby).

0