VLetenky

Las Vegas s United Airlines od 516 EUR

Nevada
Fotogenický Grand Canyon na americkom stredozápade (foto: Wolfgang Staudt/Flickr/CC BY 2.0)

Severoamerické “Mesto hriechov” sa zaraďuje k populárnym cestovateľským cieľom prakticky v akomkoľvek ročnom období, o čom sa skúste presvedčiť pri využití pútavého tarifu spoločnosti United Airlines v spolupráci s partnerskými Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do “Sin City” v americkom štáte Nevada sa predávajú za 516 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 26. októbra do 16. decembra 2015, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nevady nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. novembra s návratom z amerického Las Vegas (LAS) dňa 17. novembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Las Vegas za 516 EUR (03.11.-17.11.2015)
Viedeň – Las Vegas za 516 EUR (rezervácia v NJ)

Las Vegas, Nevada a západ USA

Sin City a širšie okolie

Aj napriek skutočnosti, že 600-tisícové “hriešne mesto” Las Vegas v Nevade sa ani zďaleka neradí k najľudnatejším sídlam USA, pokladá sa za hlavné mesto zábavy na svete ako aj za svetovú svadobnú metropolu. I v prípade, ak neholdujete hazardným hrám, vychutnajte si tradičnú atmosféru presláveného Las Vegas Strip či nemenej atraktívnej, úžasne vysvietenej Fremont Street. Z “Vegas” to nebudete mať ďaleko (asi 4 hod jazdy na východ) ani do svetoznámeho Grand Canyonu, neskutočne fotogenického kaňonu vyhĺbeného riekou Colorado s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou 1,8 km.

Pozoruhodné Greater Los Angeles

Zhruba 500 km juhozápadne od Las Vegas narazíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najľudnatejšie veľkomesto Spojených štátov amerických. V samotnom L.A. síce nájdete “len” štyri milióny ľudí, avšak v širšej metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. V celkom pulzujúcom “meste anjelov” (City of Angels) si samozrejme neodpustite návštevu mekky filmového biznisu – “vychyteného” Hollywoodu (“Tinseltown”) či znamenitého Beverly Hills (k jedným z nickov sa radí aj “90210″), kde má “trvalé bydlisko” množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si istotne prídu na svoje v anaheimskom Disneylande.

Fantastické národné parky na západe USA

V závislosti od ročného obdobia skúste spoznať i prekrásne kalifornské “National Parks”. Určite si vyberiete z množstva pôsobivých parkov (či prírodných rezervácií) – impozantný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s najvyšším vrchom USA okrem Aljašky Mt. Whitney (4421 m), drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či doslova fascinujúcim Joshua Tree N.P (s jedinečným porastom Yucca palm zvaným aj Joshua tree).

Alternatívy low costovej pozemnej dopravy v západnej časti USA

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V rámci Nevady a Kalifornie takto máte možnosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu (počas pravidelných akcií) kúpiť cestovné lístky medzi Las Vegas a Los Angeles či L.A. a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii) už od 1 USD. Najnižšie sumy platia aj na nočné spoje, takže týmto spôsobom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri odhaľovaní ďalších miestnych špecialít.

0