VLetenky

Las Vegas s Norwegian Air Shuttle od 375 EUR

Grand Canyon
Odskočíte si aj do susednej Arizony s Grand Canyon National Park? (foto: Linda72/Pixabay/CC0)

Americké “Sin City” sa radí k obľúbeným cestovateľským cieľom prakticky v akomkoľvek ročnom období, o čom sa skúste presvedčiť (aj v priebehu “zimných sviatkov”) s ponukou škandinávskej leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Las Vegas alias “Mesto hriechov” v americkom štáte Nevada kúpite za 375 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice decembra 2017 do konca februára 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Nevady môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 17. decembra 2017 s návratom z amerického Las Vegas (LAS) dňa 9. januára 2018.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Las Vegas za 375 EUR (17.12.2017.-09.01.2018)
Budapešť – Las Vegas za 382 EUR (24.12.2017.-09.01.2018)
Budapešť – Las Vegas za 382 EUR (31.12.2017.-09.01.2018)

Las Vegas, Nevada a západ USA

Sin City a širšie okolie

I napriek skutočnosti, že 600-tisícové “hriešne mesto” Las Vegas v Nevade sa ani zďaleka nezaraďuje k najľudnatejším sídlam USA, pokladá sa za hlavné mesto zábavy na svete ako aj za svetovú svadobnú metropolu. Aj v prípade, ak neholdujete hazardným hrám, vychutnajte si typickú atmosféru presláveného Las Vegas Strip či nemenej atraktívnej, skvele nasvietenej Fremont Street. Z “Vegas” to nebudete mať ďaleko (asi 4 hod jazdy na východ) ani do legendárneho Grand Canyonu, nesmierne fotogenického kaňonu vyhĺbeného riekou Colorado s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou 1,8 km.

Pozoruhodné Greater Los Angeles

Približne 500 km na juhozápad od Las Vegas naďabíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najľudnatejšie veľkomesto Spojených štátov amerických. V samotnom L.A. síce nájdete “iba” štyri milióny ľudí, avšak v širšej metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. Vo vcelku rušnom “meste anjelov” (City of Angels) si samozrejme neodpustite návštevu mekky filmového biznisu – “nalešteného” Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózneho Beverly Hills (k jedným z nickov patrí aj “90210″), kde má trvalú adresu množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si isto prídu na svoje v anaheimskom Disneylande.

Fascinujúce národné parky na západe USA

V závislosti od ročného obdobia skúste vzhliadnuť i nádherné kalifornské “National Parks”. Istotne si vyberiete z mnohých impresívnych parkov (či prírodných rezervácií) – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s najvyšším vrchom USA okrem Aljašky Mt. Whitney (4421 m), drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či doslova fantastickým Joshua Tree N.P (s unikátnym porastom Yucca palm zvaným i Joshua tree).

Možnosti nízkonákladovej pozemnej dopravy v západnej partii USA

Americký low costový autobusový dopravca Megabus rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V rámci Nevady a Kalifornie takto máte možnosť pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu (v pravidelných akciách) kúpiť cestovné lístky medzi Las Vegas a Los Angeles či L.A. a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii) už od 1 USD. Najnižšie sumy platia i na nočné spoje, takže týmto spôsobom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri odhaľovaní ďalších miestnych pozoruhodností.

0